Czy jesteśmy gotowi na nowatorstwo? Czemu nie! Zwłaszcza, że i tak najważniejsza jest wizja artystyczna!

Po raz pierwszy w kilkuletniej historii Galerii Prac Plastycznych Uczniów pojawiła się twórczość wykorzystująca technikę komputerową. Zaprezentowała ją uczennica czwartej klasy Państwowego Liceum Plastycznego im. Józefa Kluzy – Katarzyna Wróbel. Młoda artystka interesuje się grafiką komputerową i animacją, szczególnie w zakresie ludzkiej postaci. Jak powiedziała, jej prace często inspirowane są dorobkiem grafików i animatorów studia Disney, Gobelins Pro oraz filmami Tomma Moore’a.

Czy grafika, powstała przy użyciu programów komputerowych jest dziełem sztuki? W przypadku Katarzyny Wróbel – tak!!! Trzeba bowiem szczególnej wyobraźni, aby łącząc pasje techniczne i artystyczne, wykreować dzieła tak piękne!

Zapraszamy! Ekspozycja prezentowana jest w Wypożyczalni do końca kwietnia 2017 roku.

Wernisaż, w którym uczestniczyli nauczyciele, młodzież, bibliotekarze i studenci odbył się 24 stycznia 2017 roku.