Wydarzenia

Zapytaj bibliotekarza

Required *

Zgodnie z art. 13 ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r. informujemy, iż:

  1. Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka im. Hugona Kołłątaja w Krakowie (30-119), al. F. Focha 39.
  2. Kontakt z Inspektorem Ochrony Danych Osobowych właściwym dla Pedagogicznej Biblioteki Wojewódzkiej w Krakowie możliwy jest pod numerem tel. (12) 427 31 98 w. 16 lub adresem e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..
  3. Pani/Pana dane osobowe przetwarzane będą w celu realizacji zadań szkoleniowo edukacyjnych na podstawie art. 6 ust. 1 lit. e ogólnego Rozporządzenia o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r.
  4. Odbiorcami Pani/Pana danych osobowych będą firmy wspierające obsługę informatyczną.
  5. Pana/Pani dane osobowe przechowywane będą przez okres 3 miesięcy.
  6. Posiada Pani/Pan prawo do żądania od administratora dostępu do danych osobowych oraz prawo do ich sprostowania.
  7. Posiada Pani/Pan prawo do żądania od administratora usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania (pod warunkiem, że dane nie są już niezbędne do realizacji celów, w których zostały zebrane i nie występują nadrzędne prawnie uzasadnione podstawy przetwarzania).
  8. Ma Pan/Pani prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.

  Refresh Captcha  
  
Zapytaj bibliotekarza

pbw iwm logo 101px

 

Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka im. Hugona Kołłątaja w Krakowie

Czy jesteśmy gotowi na nowatorstwo? Czemu nie! Zwłaszcza, że i tak najważniejsza jest wizja artystyczna!

Po raz pierwszy w kilkuletniej historii Galerii Prac Plastycznych Uczniów pojawiła się twórczość wykorzystująca technikę komputerową. Zaprezentowała ją uczennica czwartej klasy Państwowego Liceum Plastycznego im. Józefa Kluzy – Katarzyna Wróbel. Młoda artystka interesuje się grafiką komputerową i animacją, szczególnie w zakresie ludzkiej postaci. Jak powiedziała, jej prace często inspirowane są dorobkiem grafików i animatorów studia Disney, Gobelins Pro oraz filmami Tomma Moore’a.

Czy grafika, powstała przy użyciu programów komputerowych jest dziełem sztuki? W przypadku Katarzyny Wróbel – tak!!! Trzeba bowiem szczególnej wyobraźni, aby łącząc pasje techniczne i artystyczne, wykreować dzieła tak piękne!

Zapraszamy! Ekspozycja prezentowana jest w Wypożyczalni do końca kwietnia 2017 roku.

Wernisaż, w którym uczestniczyli nauczyciele, młodzież, bibliotekarze i studenci odbył się 24 stycznia 2017 roku.