Na kremowym tle różowe serca i zielone liście otaczają napis 26 maja. Dzień Matki.

Dzień Matki 26 maja

26 maja przypada wyjątkowe święto – Dzień Matki. W tym dniu szczególnie okazujemy naszym mamom miłość, szacunek i podziękowania. To właśnie one bardzo często po raz pierwszy wprowadzają dzieci w magiczny, bezpieczny świat książek. Czytają dzieciom, zabierają do biblioteki, pokazują jaką radość może nieść czytanie.

Specjalnie dla naszych czytelników przygotowaliśmy prezentację, z której dowiecie się jaka jest geneza Dnia Matki, jak obchodzone jest święto w Polsce oraz odkryjecie tam wiele ciekawych i wartych przeczytania książek o mamach.

Możecie wziąć również udział w interaktywnym quizie, w którym należy uzupełnić wiersze o mamach.

Dla czytelników odwiedzających Bibliotekę mamy specjalnie przygotowane literackie laurki, które możecie uzupełnić o swoje imię, ozdobić i wręczyć mamie.

Na drewnianym stole w koszyku znajdują się czerwone serca z wierszem w środku. Pod spodem napis Podaruj mnie swojej mamie.

Zapraszamy do Biblioteki!