Ikonki
ZAMÓW I WYPOŻYCZ
ZAPISZ SIĘ DO BIBLIOTEKI
OFERTA EDUKACYJNA
Literatura o wielokulturowości - na dole rysunki 3 książek, z których wystają dłonie

Poznajmy się w bibliotece - literatura o wielokulturowości

Z dnia na dzień na polskich ulicach, w szkołach, bibliotekach, placówkach przybywa dzieci i dorosłych z doświadczeniem migracji. Nasze społeczeństwo na naszych oczach staje się wielokulturowe.

Postanowiliśmy stworzyć cykl „Poznajmy się w bibliotece”, w którym poprzez różnorodną literaturę ze zbiorów Biblioteki, będziemy próbowali uwrażliwiać na konsekwencje migracji i uchodźstwa oraz rozwijać kompetencje wielokulturowe, tak istotne we wzajemnym poznawaniu się z naszymi Sąsiadami.

Zachęcamy do przeczytania krótkich recenzji publikacji traktujących o wielokulturowości.

👇

Pozycje