Na białym tle oficjalna grafika Dnia Bezpiecznego Internetu w kolorach niebieskim i pomarańczowym

Dzień Bezpiecznego Internetu

Dzień Bezpiecznego Internetu (DBI) obchodzony jest z inicjatywy Komisji Europejskiej od 2004 roku. Początkowo wydarzenie to świętowały jedynie kraje europejskie, ale już od lat DBI przekracza granice Europy angażując państwa z całego świata.

Organizatorem wydarzenia w Polsce jest Polskie Centrum Programu Safer Internet (PCPSI), które tworzą państwowy instytut badawczy Naukowa i Akademicka Sieć Komputerowa (NASK) oraz Fundacja Dajemy Dzieciom Siłę. Głównym partnerem wydarzenia jest Fundacja Orange.

Dzień Bezpiecznego Internetu 2022 obchodzić będziemy 8 lutego!

DBI ma na celu przede wszystkim inicjowanie i propagowanie działań na rzecz bezpiecznego dostępu dzieci i młodzieży do zasobów internetowych, zaznajomienie rodziców, nauczycieli i wychowawców z problematyką bezpieczeństwa online oraz promocję pozytywnego wykorzystywania Internetu.

Ponadto, podczas obchodów DBI organizatorzy zachęcają szkoły, organizacje pozarządowe, firmy i osoby prywatne do wspierania tego przedsięwzięcia przez organizację lokalnych inicjatyw, z których co roku wybierana jest ta najciekawsza.

Dla lokalnych organizatorów akcji DBI przygotowane zostały także propozycje materiałów edukacyjnych i promocyjnych.

Na wielu warsztatach prowadzonych przez nas zarówno w Bibliotece w Krakowie, jak i w Filiach prezentujemy nauczycielom i uczniom możliwości wykorzystania Internetu w wartościowy sposób.