Ikonki
KSIĄŻKI ONLINE
ZAMÓW I WYPOŻYCZ
ZAPISZ SIĘ DO BIBLIOTEKI
OFERTA EDUKACYJNA
Kolaż ze zdjęć laureatów konkursu

Wręczenie nagród laureatom konkursu „Ale kosmos - kodujemy Lema”

8 grudnia 2021 r. w Czytelni Głównej odbyła się gala wręczenia nagród laureatom VII Konkursu Filialnego „Ale kosmos - kodujemy Lema”.

 

Spotkanie otworzyła Dyrektor naszej Biblioteki Anna Piotrowska, która serdecznie powitała gości.

Konkurs adresowany był do uczniów klas VI-VIII szkół podstawowych z miasta i gminy Kraków oraz powiatów: chrzanowskiego, krakowskiego, miechowskiego, olkuskiego, oświęcimskiego, proszowickiego i wadowickiego. Uczestnicy mieli za zadanie stworzenie gry w języku programowania Scratch, inspirowanej wybranymi utworami Stanisława Lema. Wybór autora nie był przypadkowy, bowiem Stanisław Lem jest jednym z Patronów Roku 2021, uhonorowanym w ten sposób przez Sejm, z okazji przypadającej we wrześniu 100. rocznicy jego urodzin.

 

Konkurs zrealizowany został pod honorowym patronatem Marszałka Województwa Małopolskiego Witolda Kozłowskiego oraz Małopolskiego Kuratora Oświaty Barbary Nowak.

 

Obecna na wydarzeniu Marta Malec-Lech w imieniu Zarządu Województwa Małopolskiego pogratulowała zwycięzcom i ich opiekunom. Pani Marszałek zwróciła uwagę na to, że bardzo ważne jest współcześnie łączenie edukacji z zakresu nowych technologii z rozwijaniem kompetencji miękkich uczniów. Wspomniała również o projekcie Małopolskie Laboratorium Edukacji Cyfrowej HUMINE.

Dr Jan Argasiński reprezentujący Uniwersytet Jagielloński, Członek Rady Naukowej naszej Biblioteki oraz jeden z Jurorów konkursu pogratulował uczniom pomysłów. Powiedział o wysokim poziomie przygotowanych gier oraz istocie nowoczesnych technologii w naszym życiu.

Kolejnym punktem było wręczenie nagród zwycięzcom. Oprócz nagród ufundowanych przez Bibliotekę oraz parterów konkursu (Muzeum Inżynierii Miejskiej w Krakowie Muzeum Inżynierii Miejskiej w Krakowie, Wydawnictwo Literackie oraz Wydawnictwo Literatura, laureaci otrzymali upominki od Pani Marszałek, przygotowane przez Zarząd Województwa Małopolskiego.

W ostatniej części spotkania uczestnicy wysłuchali prezentacji poświęconej Stanisławowi Lemowi, zapoznali się z wystawą publikacji dotyczących autora z naszych zbiorów oraz wzięli udział w pokazie nowych technologii przygotowanym przez Pracowników Biblioteki. Chętnie testowali nowoczesne pomoce dydaktyczne, które wykorzystujemy do zajęć edukacyjnych, takie jak robot Lofi, robot Photon z matą do kodowania, aplikację na urządzenia mobilne do książki „Mały Książę” z rozszerzoną rzeczywistością, okulary do wirtualnej rzeczywistości, interaktywną podłogę „Magiczny Dywan”.

 

Pozycje
Kalendarz wydarzeń
Jubileusz - 100 lat PBW
Ogólnopolskie Forum Bibliotek Pedagogicznych
Biblioteka poleca
Materiały dydaktyczne
Otwarte Zasoby Edukacyjne
Wystawy
Gry planszowe
Poradnik Na Focha
Linki

Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka im. Hugona Kołłątaja w Krakowie
al. F. Focha 39, Kraków 30-119

nr konta: 39 1020 4900 0000 8502 3122 7919

  sekretariat@pbw.edu.pl
   tel. (+48) 12 421 10 98
  fax (+48) 12 421 10 98

© 2022 PBW Kraków
Free Joomla! templates by Engine Templates
Strona korzysta z plików cookie, które ułatwiają świadczenie naszych usług. Korzystając z naszych usług zgadzasz się, że używamy plików cookie.