Ikonki
KSIĄŻKI ONLINE
KSIĄŻKI ONLINE
ZAMÓW I WYPOŻYCZ
ZAMÓW I WYPOŻYCZ
ZAPISZ SIĘ DO BIBLIOTEKI
OFERTA EDUKACYJNA
OFERTA EDUKACYJNA
Bliżej książki, bliżej siebie. Poznaj moc rodzinnego czytania. Grafika reklamująca projekt Najmłodsi Małopolanie lubią czytanie

Najmłodsi Małopolanie lubią czytanie!

Mamy zaszczyt poinformować, że uczestniczymy w projekcie Najmłodsi Małopolanie lubią czytanie, którego celem jest uświadomienie rodzicom, nauczycielom i opiekunom dzieci znaczenia i wartości wspólnego czytania.

W ramach przedsięwzięcia zrealizowana zostanie kampania społeczna promująca czytelnictwo, odbędzie się cykl konferencji oraz spotkań z autorami literatury dziecięcej.

Bezpłatne materiały, książkę oraz informacje o wydarzeniach znajdą Państwo na stronie internetowej Województwa Małopolskiego.

Kluczowym komponentem projektu jest publikacja Bliżej książki, bliżej siebie. Poradnik jest efektem zaangażowania znanych autorów literatury dziecięcej oraz specjalistów z dziedziny dydaktyki, psychologii, pedagogiki, neurodydaktyki, biblioterapii, bibliotekoznawstwa i nowoczesnych mediów.

  • W warstwie drukowanej publikacja zawiera opracowanie dr Doroty Bełtkiewicz omawiające pięć najważniejszych aspektów czytania, napisaną specjalnie na potrzeby wydawnictwa bajkę Florka i buziaki-czytaki Roksany Jędrzejewskiej-Wróbel, z ilustracjami Jony Jung oraz Pomagajki - najnowszy tekst biblioterapeutyczny autorstwa Ewy Stadtmüller. Oba opowiadania zostały opatrzone konspektami zajęć dla nauczycieli i wychowawców oraz wskazówkami do indywidualnej pracy rodzica z dzieckiem. Bajki są też dostępne do pobrania w formie audiobooków.
  • W warstwie elektronicznej publikacji, do której odsyłają kody QR zamieszczone w książce, znajduje się podcast autorstwa prof. Marka Kaczmarzyka - specjalisty w dziedzinie neurodydaktyki, który przybliża rolę, jaką czytanie odgrywa w psychospołecznym rozwoju dziecka oraz nagranie Małgorzaty Swędrowskiej z Gawędą o czytaniu dzieciom, gdzie autorka porusza kwestie budowania relacji rodzinnych, które zawiązują się w czasie wspólnej lektury.

Odbiorcy znajdą tu również krótki film inspirujący do wspólnego czytania w wykonaniu rodziny Kariny i Aleksandra Fiałków.

Oprawę multimedialną książki uzupełnia prezentacja oferty czytelniczej małopolskich bibliotek pedagogicznych z Tarnowa, Nowego Sącza i naszej – z Krakowa.

Bliżej książki, bliżej siebie porusza najważniejsze kwestie w wychowaniu dzieci - przywiązanie, obecność, miłość, uwaga i zainteresowanie rodziców, to wartości kluczowe i bezcenne, bez których nie sposób mówić o dobru małego człowieka. Czytajmy dzieciom! Wspólnie spędzony czas to największy prezent, jaki rodzice mogą ofiarować swoim pociechom.

 

Projekt finansowany jest ze środków Województwa Małopolskiego.

Plakat promujący projekt Najmłodsi Małopolanie lubią czytanie

Pozycje
Flaga narodowa Ukrainy
Ukraina  
Kalendarz wydarzeń
Materiały dydaktyczne
Otwarte Zasoby Edukacyjne
Biblioteka poleca
Gry planszowe
Wystawy
Akademia Wartości
Ogólnopolskie Forum Bibliotek Pedagogicznych
Jubileusz - 100 lat PBW
Poradnik Na Focha
Pomocne linki oświatowe

Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka im. Hugona Kołłątaja w Krakowie
al. F. Focha 39, Kraków 30-119

nr konta: 39 1020 4900 0000 8502 3122 7919

  sekretariat@pbw.edu.pl
   tel. (+48) 12 421 10 98

© 2024 Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka w Krakowie
Free Joomla! templates by Engine Templates
Strona korzysta z plików cookie, które ułatwiają świadczenie naszych usług. Korzystając z naszych usług zgadzasz się, że używamy plików cookie.