Po lewej stronie d┼éonie kobiety przybijaj─ů piecz─ůtk─Ö na stronie tytu┼éowej ksi─ů┼╝ki "Moralno┼Ť─ç Pani Dulskiej"

Narodowe Czytanie 2021 ­čôŞ fotorelacja

6, 7 oraz 15 wrze┼Ťnia w Pedagogicznej Bibliotece Wojew├│dzkiej w Krakowie odby┼é si─Ö fina┼é akcji ÔÇ×Narodowe CzytanieÔÇŁ. Podczas X, jubileuszowej, edycji mieli┼Ťmy przyjemno┼Ť─ç zag┼é─Öbi─ç si─Ö w lekturze dramatu ÔÇ×Moralno┼Ť─ç Pani DulskiejÔÇŁ Gabrieli Zapolskiej.

W przygotowanych przez nas spotkaniach wzięli udział uczniowie krakowskich szkół podstawowych oraz ponadpodstawowych wraz z opiekunami.

Zaproszonych go┼Ťci powita┼éy Pani Dyrektor Anna Piotrowska oraz Pani Wicedyrektor Marta Truszczy┼äska.

Uczniowie mieli okazj─Ö pozna─ç ciekawostki dotycz─ůce Gabrieli Zapolskiej, wsp├│lnie z nauczycielami bibliotekarzami przeczyta─ç fragmenty dramatu, zagra─ç w interaktywn─ů gr─Ö oraz obejrze─ç, zgromadzane na wystawie w Czytelni, dzie┼éa autorki ze zbior├│w Biblioteki. Specjalnie dla naszych go┼Ťci przygotowali┼Ťmy tak┼╝e wirtualn─ů wystaw─Ö archiwalnych plakat├│w teatralnych, historycznych kadr├│w z produkcji filmowych oraz skan├│w materia┼é├│w bibliotecznych dost─Öpnych w PBW.

Wsp├│lnie z nami ┼Ťwi─Ötowa┼éa klasa 2a z XV Liceum Og├│lnokszta┼éc─ůcego im. Marii Sk┼éodowskiej-Curie w Krakowie,

klasa 3TT z Publicznego Technikum Rzemios┼éa i Przedsi─Öbiorczo┼Ťci w Krakowie,

klasa 8a ze Szkoły Podstawowej nr 36 im. Henryka Sienkiewicza w Krakowie,

klasa 8d ze Szkoły Podstawowej nr 36 im. Henryka Sienkiewicza w Krakowie,

oraz klasa 2a z XXVIII Liceum Og├│lnokszta┼éc─ůcego im. Wojciecha Bednarskiego w Krakowie

Wystaw─Ö dzie┼é Gabrieli Zapolskiej oraz artyku┼é├│w z czasopism dotycz─ůcych artystki mo┼╝ecie obejrze─ç na wystawie w Czytelni G┼é├│wnej.

Serdecznie dzi─Ökujemy wszystkim uczniom i nauczycielom za aktywne uczestnictwo w spotkaniach!

Pedagogiczna Biblioteka Wojew├│dzka im. Hugona Ko┼é┼é─ůtaja w Krakowie
al. F. Focha 39, Krak├│w 30-119