Zdjęcie laptopa wykonane podczas trwania szkolenia

RELACJA Z WARSZTATÓW „CYBERZABURZENIA – CYBERUZALEŻNIENIA. KONTEKSTY PANDEMII (…)”

W ramach wspomagania rozwoju szkół w Gminie Miejskiej Kraków Specjalistyczna Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna Dla Dzieci z Niepowodzeniami Edukacyjnymi w Krakowie oraz Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka w Krakowie zorganizowały 29.04.2021 r. warsztaty edukacyjno-metodyczne:

Cyberzaburzenia – cyberuzależnienia. Konteksty pandemii. Jak skutecznie modelować relacje dzieci – technologie cyfrowe”.

 
Szkolenie on-line poprowadził dr hab. Mariusz Jędrzejko prof. WSBiP - pedagog specjalny i społeczny, socjolog, czołowy polski ekspert cyberzaburzeń, terapeuta uzależnień, twórca pierwszej polskiej klasyfikacji cyberuzależnień, dyrektor naukowy Centrum Profilaktyki Społecznej.

Prowadzący omówił kwestie dotyczące wpływu technologii cyfrowych na młode mózgi, argumentował dlaczego dzieci polubiły cyfrowy świat. Uczestnicy dowiedzieli się jak skutecznie modelować relacje młodzieży do urządzeń cyfrowych oraz co warto wiedzieć o edukacji zdalnej w kontekście cyberzaburzeń i jak je rozpoznawać.

Spotkanie spotkało się z dużym zainteresowaniem, wzięło w nim udział ponad 360 uczestników: dyrektorów szkół i innych placówek oświatowych, nauczycieli, wychowawców, bibliotekarzy, pedagogów i psychologów szkolnych, pracowników poradni psychologiczno-pedagogicznych, rodziców.

Dziękujemy Prelegentowi za przekazanie wartościowych treści i ciekawą formę szkolenia oraz naszym partnerom – Dyrekcji i Pracownikom Specjalistycznej Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej Dla Dzieci z Niepowodzeniami Edukacyjnymi, dzięki którym możliwa była realizacja spotkania.

 
Polecamy uwadze nasze wybrane zestawienia bibliograficzne. Znajdą w nich Państwo książki i artykuły związane z powyższym tematem:

 

Plakat z WARSZTATÓW: „CYBERZABURZENIA – CYBERUZALEŻNIENIA. KONTEKSTY PANDEMII...

 

 

Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka im. Hugona Kołłątaja w Krakowie
al. F. Focha 39, Kraków 30-119

nr konta: 39 1020 4900 0000 8502 3122 7919

  sekretariat@pbw.edu.pl
   tel. (+48) 12 421 10 98
  fax (+48) 12 421 10 98

2021 © PBW Kraków
Free Joomla! templates by Engine Templates
Strona korzysta z plików cookie, które ułatwiają świadczenie naszych usług. Korzystając z naszych usług zgadzasz się, że używamy plików cookie.