Ikonki
KSIĄŻKI ONLINE
KSIĄŻKI ONLINE
ZAMÓW I WYPOŻYCZ
ZAMÓW I WYPOŻYCZ
ZAPISZ SIĘ DO BIBLIOTEKI
OFERTA EDUKACYJNA
OFERTA EDUKACYJNA
Na różowym tle rysunkowe postaci dzieci trzymających się za ręce i tańczące w kółku oraz napis: Warsztaty online dla uczniów i przedszkolaków

Warsztaty online dla przedszkolaków i uczniów

Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka w Krakowie zaprasza nauczycieli i wychowawców do skorzystania z oferty bezpłatnych zajęć online dla uczniów i przedszkolaków z małopolskich placówek.

 

Opis: Zajęcia z edukacji czytelniczej z wykorzystaniem elementów bajkoterapii. Uczestnicy, dzięki teatrzykowi kamishibai, poznają historię żółwika Franklina z książki „Franklin i książka z biblioteki” autorstwa Sharon Jennings. Podczas zajęć zaprezentowane zostaną różnorodne książki i materiały dla dzieci dostępne w bibliotece.

Adresaci: dzieci w wieku 3-6 lat

Czas trwania: 35 min.

Platforma: Microsoft Teams

 

Opis: Zajęcia z edukacji czytelniczej, podczas których uczestnicy zapoznają się z treścią książki „Kicia Kocia w bibliotece” autorstwa Anity Głowińskiej. Dzieci poznają tajniki zawodu bibliotekarza i dowiedzą się czym zajmuje się biblioteka oprócz wypożyczania książek.

Adresaci: dzieci w wieku 3-6 lat

Czas trwania: 35 min.

Platforma: Microsoft Teams

 

Opis: Zajęcia z edukacji czytelniczej i regionalnej. Przekazywane wartości: szacunek do dziedzictwa kulturowego, miłość do regionu, kształtowanie poczucia własnej tożsamości. Warsztaty z wykorzystaniem wybranych wierszy Michała Rusinka, legendy, kart pracy, filmików i quizu online.

Adresaci: uczniowie kl. 1-3 SP

Czas trwania: 2 x 45 min. lub 45 min.

Platforma: Cisco Webex Meetings

 

Opis: Zajęcia skierowane do uczniów klas 1-3 szkół podstawowych. Na warsztatach uczniowie dowiedzą się kim był Stanisław Lem, a także poznają jego literackie wizje świata. Wspólnie zgłębimy tajemnice kosmosu, dowiemy się kim byli elektrorycerze, pokonamy złego elektrosmoka i poznamy wiele ciekawostek z życia Stanisława Lema. Na koniec warsztatów wszyscy razem zbudujemy własnego robota!

Adresaci: uczniowie kl. 1-3 SP

Czas trwania: 90 min.

Platforma: stacjonarne

Uwagi: laptop, kartony, taśma, flamastry, folia aluminiowa, kable, przewody, części komputerowe.

 

Opis: Zapoznanie uczniów z wybranymi, baśniowymi przykładami literatury światowej, ze szczególnym uwzględnieniem twórczości H. Ch. Andersena. Utrwalenie wiadomości. Zapoznanie uczniów z pojęciem "gra paragrafowa".

Adresaci: uczniowie kl. 4 SP

Czas trwania: 45 min.

Platforma: dowolna (wg preferencji nauczyciela)

 

Opis: Zajęcia z edukacji czytelniczej na podstawie cyklu komiksów o Asteriksie i Obeliksie. Uczestnicy razem z prowadzącym, wymieniają cechy typowe dla gatunku literackiego jakim jest komiks oraz utrwalają wiedzę z zakresu historii Rzymu, wykonując różne ćwiczenia i zadania. Przygotowane materiały w aplikacji Wizer.me są wykonywane wspólnie z nauczycielem.

Adresaci: uczniowie kl. 5-6 SP

Czas trwania: 40 min.

Platforma: Microsoft Teams

 

Opis: Podczas zajęć uczniowie poznają podstawowe funkcje mózgu, jego najważniejsze potrzeby niezbędne do prawidłowego funkcjonowania oraz aplikacje rozwijające kreatywność, spostrzegawczość, a także poprawiające pamięć krótkotrwałą oraz długotrwałą. Prowadzący przybliżą również narzędzia pomocne przy wyrabianiu sobie dobrych nawyków w nauce oraz codziennym życiu. Do przeprowadzenia interaktywnych zajęć użyta zostanie platforma Genial.ly oraz webowe narzędzie Kahoot.

Adresaci: uczniowie kl. 5-8 SP

Czas trwania: 60 min.

Platforma: ZOOM

 

Opis: Zajęcia składają się z dwóch części: Jak bezpiecznie i dobrze korzystać z mediów społecznościowych i Co wie o tobie twój smartphone? Badania pokazują, że prawie 100 % uczniów korzysta z portali społecznościowych, najczęściej wykorzystując do tego swojego smartfona. Proponujemy lekcję, gdzie przedstawimy kilka zasad jak robić to bezpiecznie.

Adresaci: uczniowie kl. 7-8 SP

Czas trwania: 60 min.

Platforma: ZOOM

 

Opis: Zajęcia skierowane do uczniów klas 7-8. Na warsztatach uczniowie dowiedzą się kim był Stanisław Lem, a także będą mieli możliwość poznać jego literackie wizje przyszłości, których realizację możemy doświadczać w obecnych czasach. Na zajęciach uczestnicy będą mieli możliwość sprawdzenia swoich umiejętności w poruszaniu się w Wirtualnej Rzeczywistości, wspólnie zgłębimy tajemnice kosmosu i poznamy wiele ciekawostek z życia Stanisława Lema.

Adresaci: uczniowie kl. 7-8 SP

Czas trwania: 90 min.

Platforma: stacjonarne

Uwagi: laptop, projektor, okulary VR

 

Opis: Zajęcia dotyczyć będą gatunku literackiego jakim jest reportaż. Uczniowie poznają sylwetki najsłynniejszych reportażystów, dowiedzą się jak sprawdzać i weryfikować informacje oraz przede wszystkim poznają narzędzia, które pozwalają na zdobywanie rzetelnych informacji o świecie.

Adresaci: uczniowie kl. 7-8 SP

Czas trwania: 60 min.

Platforma: ZOOM

 

Opis: Zajęcia skierowane do uczniów klas 7-8. Na warsztatach uczniowie dowiedzą się kim był Stanisław Lem, a także będą mieli możliwość poznać jego literackie wizje przyszłości, których realizację możemy doświadczać w obecnych czasach. Wspólnie zgłębimy tajemnice kosmosu oraz poznamy wiele ciekawostek z życia pisarza.

Adresaci: uczniowie kl. 7-8 SP

Czas trwania: 60 min.

Platforma: ZOOM, Microsoft Teams, WEBEX

Uwagi: laptop

 

Opis: Czy idealny świat istnieje? Czy my żyjemy w świecie dystopijnym? Uczniowie poznają fascynujący świat literatury, której zadaniem było opisanie światów idealnych i światów będących zaprzeczeniem ideału. Zajęcia dotyczyć będą także mechanizmów kontroli, fałszowania informacji oraz technologii.

Adresaci: uczniowie kl. 1-4 szkół średnich

Czas trwania: 60 min.

Platforma: ZOOM

 

Opis: Zajęcia polegają na pokazaniu bogactwa zdigitalizowanych zasobów bibliotecznych. Prezentują sposób korzystania z bibliotek cyfrowych.

Adresaci: uczniowie kl. 1-4 szkół średnich

Czas trwania: 60 min.

Platforma: ZOOM

 

Zgodnie z Regulaminem korzystania ze zbiorów i usług Pedagogicznej Biblioteki Wojewódzkiej termin lekcji bibliotecznych należy uzgodnić najpóźniej na trzy dni przed planowanym spotkaniem.

Po każdym telefonicznym zgłoszeniu zajęć, Nauczyciel proszony jest o wysłanie dwóch wiadomości email (na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.):

  • pierwszej, w dniu telefonicznej rezerwacji lekcji, celem potwierdzenia rejestracji,
  • drugiej, najpóźniej na dwa dni przed ustalonym terminem lekcji, celem jej potwierdzenia.

 

Informacja i zapisy:

Wydział Współpracy ze Środowiskiem
tel. 12 427 33 77 w. 21
tel. kom.: 570 298 500
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
(w godz. 9.00-14.30)

 

Pozycje
Flaga narodowa Ukrainy
Ukraina  
Kalendarz wydarzeń
Materiały dydaktyczne
Otwarte Zasoby Edukacyjne
Biblioteka poleca
Gry planszowe
Wystawy
Akademia Wartości
Ogólnopolskie Forum Bibliotek Pedagogicznych
Jubileusz - 100 lat PBW
Poradnik Na Focha
Pomocne linki oświatowe

Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka im. Hugona Kołłątaja w Krakowie
al. F. Focha 39, Kraków 30-119

nr konta: 39 1020 4900 0000 8502 3122 7919

  sekretariat@pbw.edu.pl
   tel. (+48) 12 421 10 98

© 2024 Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka w Krakowie
Free Joomla! templates by Engine Templates
Strona korzysta z plików cookie, które ułatwiają świadczenie naszych usług. Korzystając z naszych usług zgadzasz się, że używamy plików cookie.