Rozłożona książka, na której leżą polne fioletowe kwiaty.

Dzień Matki 26 maja - quiz interaktywny

26 maja przypada wyjątkowe święto – Dzień Matki.

W tym dniu szczególnie okazujemy naszym mamom miłość, szacunek i podziękowania.

To właśnie mamy bardzo często po raz pierwszy wprowadzają dzieci w magiczny, bezpieczny świat książek. Czytają dzieciom, zabierają do biblioteki.

Czy wiecie, że:

• we Włoszech dzieci pieką dla mam ciasta w kształcie serc?
  • Dzień Matki obchodzony jest w wielu krajach, ale w różnych terminach?Najwcześniej Dzień Matki obchodzą Norwegowie - w drugą niedzielę lutego. Najpóźniej, bo 22 grudnia w Indonezji.
  • w RPA dzieci małe i duże zakładają czerwone i różowe ubrania. Jeśli mama już odeszła, dzieci ubierają się na biało.
  • są państwa, w których Dzień Matki utożsamiany jest z Dniem Kobiet. Jest tak w Słowenii, Rosji, na Białorusi, w Bułgarii, Macedonii, czy Armenii.

W tym szczególnym dniu zapraszamy Was do zabawy interaktywnej - dopasujcie brakujące słowo w CYTATACH Z OKAZJI DNIA MATKI!

2020 © PBW Kraków