Na białym tle, pod kolorowymi ikonkami mediów społecznościowych, czerwony napis "Netykieta, czyli savoir-vivre w Internecie" podkreślony niebieskim szlaczkiem.

Netykieta, czyli savoir-vivre w Internecie

O tym jak ważne na co dzień jest odpowiednie i kulturalne zachowanie wobec otaczających nas osób wie chyba każdy z nas, ale czy wiemy jak poprawnie zachowywać się w świecie online?

W obecnej sytuacji jesteśmy niejako zmuszeni do wzmożonego kontaktu za pośrednictwem Internetu. Pisanie e-maili, wideokonferencje ze współpracownikami czy rozmowy z rodziną i znajomymi za pomocą komunikatorów stały się dla nas codziennością. Okazuje się jednak, że nawet w internetowym świecie panują zasady, których jako ludzie kulturalni powinniśmy przestrzegać, szczególnie w kontaktach służbowych. Poniżej przedstawiamy Wam grafikę z wybranymi zasadami netykiety, mamy nadzieję, że Wam się spodoba i poślecie ją dalej.

 

Serdecznie zachęcamy Was do skorzystania z kursu online dotyczącego Netykiety przygotowanego przez naszych nauczycieli.

 

netykieta plakat

Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka im. Hugona Kołłątaja w Krakowie
al. F. Focha 39, Kraków 30-119

nr konta: 39 1020 4900 0000 8502 3122 7919

  sekretariat@pbw.edu.pl
  Telefon: 12 421 10 98
  Fax: 12 421 10 98

2020 © PBW Kraków
Free Joomla! templates by Engine Templates
Strona korzysta z plików cookie, które ułatwiają świadczenie naszych usług. Korzystając z naszych usług zgadzasz się, że używamy plików cookie.