Baner promujący Maraton Czytelniczy PBW w Tygodniu Bibliotek 2020

Maraton czytelniczy - książki o książkach, bibliotekach i bibliotekarzach!

Z okazji Tygodnia Bibliotek (8-15 maja) pragniemy zaprosić wszystkich Książkoholików, wszystkie Mole i Moliki Książkowe, a także bibliotekarzy i czytelników, czyli krótko mówiąc Was wszystkich do udziału w śmiałym przedsięwzięciu jakim jest tygodniowy maraton czytelniczy.

Jedynym warunkiem udziału w tej akcji jest czytanie książek, a im więcej tych książek przeczytacie tym lepiej. Oczywiście, żeby nie było zbyt łatwo należy czytać książki o stosunkowo wąskiej tematyce, a mianowicie czytamy książki o książkach, bibliotekach i bibliotekarzach. Wszak nadchodzący tydzień to święto biblioteki oraz ludzi z nią związanych (również Wasze drodzy Czytelnicy). A chyba nie ma lepszego sposobu na celebrowanie Tygodnia Bibliotek niż czytanie książek o bibliotekach i bibliotekarzach?! W końcu biblioteka to magiczne miejsce, w którym pracują niezwykli bibliotekarze, dzielący się swoją miłością do książek z wyjątkowymi Czytelnikami!

 

Jesteś zainteresowany udziałem? Super!

Zapraszamy na stronę naszego bibliotecznego >>> FACEBOOKA.

 

Na naszym profilu możesz podzielić się tytułami książek, które zamierzasz przeczytać w nadchodzącym tygodniu. Być może Twoje plany czytelnicze kogoś zainspirują! Daj znać czy przygotowana lista książek na Tydzień Bibliotek okazała się wystarczająca. A może jakiegoś tytułu nie udało się przeczytać? Śmiało możesz nas informować o postępach w lekturze i o swoich bieżących czytelniczych odczuciach. Bo to wszystko chcemy wiedzieć! 😊

Nie masz pomysłu na lekturę w ramach maratonu? To wcale nie jest takie trudne. Na pewno słyszałeś o jakiejś książce, której akcja toczy się w bibliotece (np. Biuro detektywistyczne Lassego i Mai. Tajemnica biblioteki), albo o książce, w której główny bohater jest bibliotekarzem (np. Weronika postanawia umrzeć), a może pierwsze skrzypce w fabule gra jakaś tajemnicza księga (np. Imię róży). Pomysłów jest mnóstwo, a zawsze możesz się jeszcze zainspirować książkami czytanymi przez innych uczestników maratonu, wystarczy tylko regularnie odwiedzać naszego Facebooka. Ja w trakcie maratonu zamierzam przeczytać m.in. dwie książki z cyklu Camonia Waltera Moersa, a mianowicie Miasto śniących książek oraz Labirynt śniących książek. I już nie mogę się doczekać! Następna na liście jest powieść, o tym dlaczego warto zwracać książki do biblioteki w terminie, czyli Biblioteczny policjant Stephena Kinga. A w kolejce oczekujących mam jeszcze esej O bibliotece U. Eco oraz Niekończącą się historię M. Ende. Warto też rozejrzeć się za książkami na półkę rezerwowych tytułów, zaproponujecie coś?

Zwycięzcami w tej grze jesteśmy wszyscy, bo przecież chodzi oto, żeby czytać i dobrze się bawić. Aczkolwiek najaktywniejszych „maratończyków” czeka zasłużona pochwała. 😊

Mamy nadzieję, że dzięki naszej akcji zachęcimy Was do czytania i wzajemnej wymiany czytelniczych spostrzeżeń. Co więcej, może wspólnie utworzymy listę książek o książkach, bibliotekach i bibliotekarzach.

 

Świętujcie razem z nami i czytajcie książki!

Czekamy na WAS na FACEBOOKU!

Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka im. Hugona Kołłątaja w Krakowie
al. F. Focha 39, Kraków 30-119

nr konta: 39 1020 4900 0000 8502 3122 7919

  sekretariat@pbw.edu.pl
   tel. (+48) 12 421 10 98
  fax (+48) 12 421 10 98

2021 © PBW Kraków
Free Joomla! templates by Engine Templates
Strona korzysta z plików cookie, które ułatwiają świadczenie naszych usług. Korzystając z naszych usług zgadzasz się, że używamy plików cookie.