2 kwietnia - Międzynarodowy Dzień Książki dla Dzieci

Międzynarodowy Dzień Książki dla Dzieci obchodzimy co roku 2 kwietnia, w dzień urodzin duńskiego baśniopisarza Hansa Christiana Andersena. Święto zostało ustanowione w 1967 roku przez Międzynarodową Izbę ds. Książek dla Młodych Ludzi (IBBY), aby promować wartościową literaturę i grafikę dla młodych odbiorców.

Od tamtej pory, co roku, gospodarzem święta jest inne państwo i przygotowuje list do dzieci całego świata oraz plakat.

W tym roku gospodarzem jest Słowenia.

List pt. „Głód słów” napisał Peter Svetina, a plakat zaprojektował Damijan Stepančič.

Tekst listu: www.ibby.pl/wp-content/uploads/2020/03/mdkdd2020_list.pdf

Plakat wydarzenia projektu Damijana Stepančiča.

W tym szczególnym czasie pandemii, wśród wielu życiowych utrudnień warto poszukać i jasnych punktów. Sytuacja zmusza nas do nowej organizacji czasu i zajęć, dzięki czemu możemy nadrobić z naszymi dziećmi zaległości w budowaniu więzi, a doskonałym sposobem na to jest wspólna lektura.

Biblioteki wychodzą nam naprzeciw w tym trudnym okresie, wspierają i motywują.

Zachęcamy do przejrzenia listy książek polecanych przez Fundację "ABCXXI – Cała Polska czyta dzieciom".

To tzw. ZŁOTA LISTA, która jest aktualizowana i dostosowana do wieku dziecka. Może nie znacie/macie którejś z wymienionych książek?

Przypominamy również o naszej rekomendacji cyklu książek o Puciu dla najmłodszych dzieci: BIBLIOTEKA POLECA.

Czytajmy na zdrowie!