Uczestniczki spotkania na wprost których stoją Panie przewodnicząca Stowarzyszenia Polonistów i Dyrektor PBW Kraków

Salon Polonistyczny Stowarzyszenia Polonistów – fotorelacja

17 stycznia w naszej Bibliotece odbył się XVIII ~noworocznie biblioteczny~ Salon Polonistyczny, czyli spotkanie sympatyków i członków Stowarzyszenia Polonistów. Jest to organizacja pozarządowa, z siedzibą przy Wydziale Polonistyki Uniwersytetu Jagiellońskiego, skupiająca aktywnych nauczycieli polonistów – pracujących i emerytowanych. Jej celem statutowym jest podnoszenie rangi nauczania języka polskiego jako języka narodowego poprzez różne formy aktywności.

Coroczne Salony Polonistyczne to spotkania z ludźmi kultury i nauki w ciekawych miejscach Krakowa połączone z ich zwiedzaniem.

W tym roku mieliśmy zaszczyt gościć Panie ze Stowarzyszenia w naszych bibliotecznych progach.

Uczestniczki spotkania zapoznały się z prezentacją działalności Biblioteki w środowisku oświatowym, ze szczególnym uwzględnieniem możliwości wykorzystania nowych technologii w nauczaniu. Następnie zwiedziły biblioteczne zakamarki – miejsca na co dzień niedostępne dla czytelników – Magazyn Główny Zbiorów, pomieszczenie z płytami winylowymi oraz przezroczami. Największą atrakcją dla polonistek był przygotowany pokaz najcenniejszych starodruków i inkunabułów ze zbiorów Biblioteki.

Serdecznie dziękujemy za to miłe wspólne popołudnie, wszystkie dobre słowa i chęć współpracy!

2020 © PBW Kraków