WYNIKI ETAPU POWIATOWEGO V Międzyfilialnego Konkursu Plastycznego „Stanisław Moniuszko – obrazy muzyką malowane”

W ramach uczczenia obchodów Roku Stanisława Moniuszki Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka w Krakowie wraz z Filiami w Chrzanowie, Miechowie, Nowej Hucie, Oświęcimiu, Proszowicach, Suchej Beskidzkiej i Wadowicach zorganizowała

V Międzyfilialny Konkurs Plastyczny pt.

„Stanisław Moniuszko – obrazy muzyką malowane”.

 

Konkurs adresowany był do uczniów klas I-III szkół podstawowych gminy miejskiej Kraków, powiatu krakowskiego, chrzanowskiego, miechowskiego, oświęcimskiego, proszowickiego, suskiego i wadowickiego. Uczestnicy mieli możliwość przygotowania ilustracji do jednej z pieśni Stanisława Moniuszki w dowolnej technice płaskiej.

Rozstrzygnięcie etapu powiatowego konkursu nastąpiło 13 listopada 2019. Spośród wszystkich nadesłanych prac, Jury na etapie powiatowym wyłoniło następujące osoby, których dzieła zostały zakwalifikowane do etapu wojewódzkiego konkursu:

 

gmina miejska Kraków (z wyłączeniem dzielnic nowohuckich)

  • Emilia Kuschill, Zespół Szkół nr 5 Szkoła Podstawowa nr 109 im. Kornela Makuszyńskiego w Krakowie;
  • Julita Kania, Zespół Szkół nr 5 Szkoła Podstawowa nr 109 im. Kornela Makuszyńskiego w Krakowie;
  • Oliver Guevara – Turczynowski, Zespół Szkół nr 5 Szkoła Podstawowa nr 109 im. Kornela Makuszyńskiego w Krakowie;
  • Aleksandra Gąsiorek, Zespół Szkół nr 5 Szkoła Podstawowa nr 109 im. Kornela Makuszyńskiego w Krakowie;
  • Karolina Baran, Zespół Szkół nr 5 Szkoła Podstawowa nr 109 im. Kornela Makuszyńskiego w Krakowie.

 

placówki z dzielnic nowohuckich oraz powiatu krakowskiego

  • Jakub Linert, Szkoła Podstawowa nr 89 im. Kornela Makuszyńskiego w Krakowie;
  • Maria Dziewońska, Szkoła podstawowa nr 98 z Oddziałami Integracyjnymi im. Henryka Sienkiewicza w Krakowie;
  • Helena Krawczyk, Zespół Państwowych Szkół Muzycznych im. Mieczysława Karłowicza w Krakowie;
  • Amelia Jarońska, Szkoła Podstawowa nr 85 im. Ks. Kazimierza Jancarza w Krakowie;
  • Maria Lisiakiewicz, Zespół Szkół im. Jana Pawła II w Smrokowie.

 

powiat chrzanowski

  • Lidia Ciołek, Szkoła Podstawowa im. Szarych Szeregów w Grojcu;
  • Filip Kopeć, Zespół Szkół w Babicach;
  • Gabriela Litwa, Szkoła Podstawowa nr 10 im. Armii Krajowej w Chrzanowie;
  • Maxymilian Siemek, Szkoła Podstawowa nr 10 im. Armii Krajowej w Chrzanowie;
  • Zuzanna Urbańczyk, Szkoła Podstawowa im. ks. Stefana kard. Wyszyńskiego Katolickiego Stowarzyszenia Wychowawców w Libiążu.

 

powiat miechowski

  • Krystyna Binkiewicz, Szkoła Podstawowa w Pogwizdowie;
  • Kinga Żaba, Szkoła Podstawowa im. A. Malatyńskiego w Miechowie-Charsznicy;
  • Julia Mikuła, Szkoła Podstawowa w Pogwizdowie;
  • Grzegorz Grela, Szkoła Podstawowa w Pogwizdowie;
  • Kornelia Krzyżek, Szkoła Podstawowa Nr 2 w Miechowie.

 

powiat oświęcimski

  • Natalia Buchta, Samorządowy Zespół Szkół im. Kardynała A.S. Sapiehy w Bobrku;
  • Aleksandra Chrapczyńska, Szkoła Podstawowa im. H. Sienkiewicza w Grojcu;
  • Lena Hipner, Szkoła Podstawowa Sportowa z Oddziałami Mistrzostwa Sportowego nr 8 w Oświęcimiu;
  • Tymoteusz Ptak, Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 1 im. W. Chotomskiej w Przecieszynie;
  • Roksana Wanat, Szkoła Podstawowa im. gen W. Sikorskiego w Nowej Wsi.

 

powiat proszowicki

  • Lena Dyląg, Szkoła Podstawowa im. Władysława Broniewskiego w Łętkowicach;
  • Katarzyna Moląg, Szkoła Podstawowa im. Władysława Broniewskiego w Łętkowicach;
  • Maja Klimczyk, Szkoła Podstawowa im. Władysława Broniewskiego w Łętkowicach;
  • Maria Mazurek, Szkoła Podstawowa im. Władysława Broniewskiego w Łętkowicach;
  • Aleksandra Szczupider, Szkoła Podstawowa z Oddziałami Integracyjnymi w Szczytnikach.

 

powiat suski

  • Adam Burliga, Szkoła Podstawowa nr 1 im. Króla Kazimierza Wielkiego w Budzowie;
  • Julia Zembol, Szkoła Podstawowa im. św. Jana Kantego w Bystrej Podhalańskiej;
  • Karolina Matyasik, Szkoła Podstawowa im. św. Jana Kantego w Bystrej Podhalańskiej;
  • Anna Głowacz, Zespół Szkolno-Przedszkolny w Baczynie;
  • Magdalena Burliga, Szkoła Podstawowa nr 1 im. Króla Kazimierza Wielkiego w Budzowie.

 

powiat wadowicki

  • Nina Bystrzycka, Szkoła Podstawowa nr 2 im. Marii Konopnickiej w Andrychowie;
  • Amelia Rybarczyk, Zespół Szkolno-Przedszkolny im. Janusza Korczaka w Łączanach;
  • Tomasz Karamański, Zespół Szkolno-Przedszkolny im. Ks. Franciszka Gołby w Bachowicach;
  • Julia Wiśniowska, Szkoła Podstawowa nr 2 im. Marii Konopnickiej w Andrychowie;
  • Nikodem Księżopolski, Zespół Szkolno-Przedszkolny im. mjra Henryka Sucharskiego w Spytkowicach.

 

Etap wojewódzki konkursu zostanie rozstrzygnięty 22 listopada 2019 roku.

 

Wszystkich laureatów etapu powiatowego serdecznie zapraszamy na uroczyste wręczenie nagród oraz dyplomów, które odbędzie się we środę 4 grudnia o godz. 11.00 w Czytelni Głównej Pedagogicznej Biblioteki Wojewódzkiej w Krakowie (al. F. Focha 39).

 

Gratulujemy i dziękujemy za wszystkie nadesłane prace!

 

„Stanisław Moniuszko - obrazy muzyką malowane” – konkurs dla uczniów szkół podstawowych

Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka im. Hugona Kołłątaja w Krakowie
al. F. Focha 39, Kraków 30-119

nr konta: 39 1020 4900 0000 8502 3122 7919

  sekretariat@pbw.edu.pl
  Telefon: 12 421 10 98
  Fax: 12 421 10 98

2019 © PBW Kraków
Free Joomla! templates by Engine Templates
Strona korzysta z plików cookie, które ułatwiają świadczenie naszych usług. Korzystając z naszych usług zgadzasz się, że używamy plików cookie.
Dalsze informacje OK