Małopolski Festiwal Programowania „Małopolska koduje” - FOTORELACJA

Programowanie przestało być domeną informatyków, a stało się trzecim językiem, przydatnym w czasach komputeryzacji i automatyzacji. Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom współczesnego świata, nasza Biblioteka włącza się w inicjatywy, dzięki którym uczniowie poszerzają swoje umiejętności związane z technikami informacyjno-komunikacyjnymi.

Idealną okazją do tego był Małopolski Festiwal Programowania Małopolska Koduje, trwający w dniach 20 maja - 14 czerwca.

Nasza Biblioteka kolejny raz została partnerem wydarzenia.

Tegoroczna edycja Festiwalu odbyła się pod hasłem: "W czym zastąpią nas roboty i sztuczna inteligencja", ponieważ organizatorzy chcieli zwrócić uwagę na potencjał sztucznej inteligencji oraz robotów jako technologii przyszłości, która coraz prężniej wkracza w szerokie obszary życia człowieka.

Podczas warsztatów zorganizowanych w naszej Bibliotece uczniowie mieli okazję:

poznać i zaprogramować robota edukacyjnego Photon. Wspólnie uczyli się sterować robotem, grali w bingo oraz szukali ukrytych zbiorów bibliotecznych,

odbyć fascynującą podróż w kosmos za pomocą technologii VR, poznać Układ Słoneczny i krążące w nim asteroidy,

zgłębić możliwości Ozobotów, zaprogramować roboty za pomocą kolorowych markerów, a także utrwalić wiadomości dotyczące figur geometrycznych,

poznać Bibliotekę i jej zbiory.

Serdecznie dziękujemy wszystkim uczestnikom za udział w warsztatach!

2019 © PBW Kraków
Dalsze informacje OK