„Wielka Liga Czytelników” w naszej Filii w Oświęcimiu

28 lutego 2019 r. odbył się etap powiatowy IV Ogólnopolskiego Konkursu Wielka Liga Czytelników. Koordynatorem w powiecie oświęcimskim była Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka w Krakowie – Filia w Oświęcimiu.

W I etapie – szkolnym – brało udział 314 uczniów z 12 szkół podstawowych powiatu oświęcimskiego. W etapie powiatowym zmierzyło się 16 drużyn z 10 szkół (w sumie 47 uczestników), którzy przybyli wraz ze swoimi opiekunami – Koordynatorami Szkolno-Bibliotecznymi i rodzicami – do najstarszej oświęcimskiej placówki oświatowej – Szkoły Podstawowej nr 3 im. Klementyny Tańskiej-Hoffmanowej w Oświęcimiu.

Po napisaniu testu Koordynatorka powiatowa wraz z członkiniami Komisji Konkursowej wręczyła dyplomy uczestnictwa wszystkim uczniom oraz podziękowania dla Koordynatorów I etapu. Finał powiatowy zakończono słodkim poczęstunkiem z okazji Tłustego Czwartku.

Mistrzami Powiatu zostały i będą reprezentować powiat oświęcimski w turnieju wojewódzkim:

• w kategorii klas I-IV, po emocjonującej dogrywce, która miała miejsce 7 marca w siedzibie Biblioteki Pedagogicznej w Oświęcimiu – uczennice ze Szkoły Podstawowej nr 9 w Oświęcimiu,
  • w kategorii klas V-VIII – uczennice ze Szkoły Podstawowej z Oddziałami Sportowymi nr 2 w Oświęcimiu.

Wszystkim serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

Małopolski etap Konkursu odbędzie się 28 marca 2019 r. o godzinie 10.30
w siedzibie Biblioteki Pedagogicznej w Tarnowie przy ul. Nowy Świat 30.

2019 © PBW Kraków
Dalsze informacje OK