Pracownik naszej Filii w Nowej Hucie wśród laureatów ogólnopolskiego konkursu!

Z okazji 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości, w październiku 2018 r., serwis www.biblioteki.org zorganizował ogólnopolski konkurs „Czytam sobie w bibliotece. Moje miejsce – moja wolność!”.

Współorganizatorami była Fundacja Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego oraz Wydawnictwo Egmont. Celem konkursu, adresowanego do wszystkich typów bibliotek, było przygotowanie i przeprowadzenie zajęć związanych z rocznicą odzyskania niepodległości. Inspiracją miała być jedna z czterech książek z serii „Czytam sobie z kotylionem” oraz miejsca, wydarzenia lub postacie ważne dla lokalnej społeczności. Zajęcia miały także promować samodzielne czytanie przez dzieci oraz zachęcić je do odkrywania ważnych miejsc, obiektów w swojej miejscowości.

Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka w Krakowie - Filia w Nowej Hucie zgłosiła swój udział w konkursie. W zajęciach „Mali architekci Wielkiej Nowej Huty”, które odbyły się 16 listopada 2018 r., wzięła udział grupa 6-latków z przedszkola Nasze Skarby w Krakowie.

Historia opowiedziana przez Natalię Fiedorczuk-Cieślak „Koronkowa parasolka z Gdyni. Opowieść o mieście” stała się punktem wyjścia do opowieści o najmłodszej dzielnicy Krakowa - Nowej Hucie. Celem zajęć było przybliżenie dzieciom historii powstania ówczesnego miasta, a dzisiejszej dzielnicy Krakowa, która w czerwcu 2019 r. obchodzić będzie 70 rocznicę swojego istnienia. Autorka scenariusza i realizatorka zajęć Aldona Kruk, znalazła się wśród laureatów konkursu. Nagrodą był zestaw 15 książek z serii “Czytam sobie” Wydawnictwa Egmont, które z pewnością wzbogacą ofertę edukacyjną biblioteki.

Szczegółowe informacje o konkursie i relację z przeprowadzonych zajęć można przeczytać na stronach:

www.biblioteki.org/aktualnosci0/Konkurs_Czytam_sobie_w_bibliotece_Moje_miejsce_moja_wolnosc_rozstrzygniety.html

https://labib.pl/artykuly/pokaz/519/

 

Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka im. Hugona Kołłątaja w Krakowie
al. F. Focha 39, Kraków 30-119

nr konta: 39 1020 4900 0000 8502 3122 7919

  sekretariat@pbw.edu.pl
  Telefon: 12 421 10 98
  Fax: 12 421 10 98

2020 © PBW Kraków
Free Joomla! templates by Engine Templates
Strona korzysta z plików cookie, które ułatwiają świadczenie naszych usług. Korzystając z naszych usług zgadzasz się, że używamy plików cookie.