Wydarzenia

Zapytaj bibliotekarza

Required *

Zgodnie z art. 13 ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r. informujemy, iż:

  1. Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka im. Hugona Kołłątaja w Krakowie (30-119), al. F. Focha 39.
  2. Kontakt z Inspektorem Ochrony Danych Osobowych właściwym dla Pedagogicznej Biblioteki Wojewódzkiej w Krakowie możliwy jest pod numerem tel. (12) 427 31 98 w. 16 lub adresem e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..
  3. Pani/Pana dane osobowe przetwarzane będą w celu realizacji zadań szkoleniowo edukacyjnych na podstawie art. 6 ust. 1 lit. e ogólnego Rozporządzenia o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r.
  4. Odbiorcami Pani/Pana danych osobowych będą firmy wspierające obsługę informatyczną.
  5. Pana/Pani dane osobowe przechowywane będą przez okres 3 miesięcy.
  6. Posiada Pani/Pan prawo do żądania od administratora dostępu do danych osobowych oraz prawo do ich sprostowania.
  7. Posiada Pani/Pan prawo do żądania od administratora usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania (pod warunkiem, że dane nie są już niezbędne do realizacji celów, w których zostały zebrane i nie występują nadrzędne prawnie uzasadnione podstawy przetwarzania).
  8. Ma Pan/Pani prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.

  Refresh Captcha  
  
Zapytaj bibliotekarza

pbw iwm logo 101px

 

Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka im. Hugona Kołłątaja w Krakowie

Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka w Krakowie w ramach obchodów 100-lecia niepodległości Polski zaprasza na wieczór poezji patriotycznej inspirowany myślą Cypriana Kamila Norwida „Gorzki to chleb jest Polskość...” (z listu do J. B. Zaleskiego, 8.01.1852).

Troska o Ojczyznę wyraża się nie tylko w sławieniu Jej chwalebnych czynów, ale polega także na analizie błędów, pomyłek, wad narodowych, co wyraził już dawno Stefan Żeromski: „Trzeba rozrywać rany polskie, żeby się nie zabliźniły błoną podłości” (Sułkowski, akt III).

Podczas wspólnego czytania wierszy, każdy z uczestników będzie mógł podzielić się swoim wybranym tekstem, albo skorzystać z utworów przygotowanych przez bibliotekarzy.

Zapraszamy do poetyckiej zadumy nad historią i refleksji nad własnym patriotyzmem... Cieszmy się z Niepodległej!

Termin: 22 listopada 2018 (czwartek), godz. 17.00–18. 40

Miejsce: Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka w Krakowie, al. Focha 39

Rejestracja poprzez formularz

Kontakt: Wydział Informacyjno-Bibliograficzny
tel. 12 427 33 77 wew. 24 | e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.