Wydarzenia

Zapytaj bibliotekarza

Required *

Zgodnie z art. 13 ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r. informujemy, iż:

  1. Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka im. Hugona Kołłątaja w Krakowie (30-119), al. F. Focha 39.
  2. Kontakt z Inspektorem Ochrony Danych Osobowych właściwym dla Pedagogicznej Biblioteki Wojewódzkiej w Krakowie możliwy jest pod numerem tel. (12) 427 31 98 w. 16 lub adresem e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..
  3. Pani/Pana dane osobowe przetwarzane będą w celu realizacji zadań szkoleniowo edukacyjnych na podstawie art. 6 ust. 1 lit. e ogólnego Rozporządzenia o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r.
  4. Odbiorcami Pani/Pana danych osobowych będą firmy wspierające obsługę informatyczną.
  5. Pana/Pani dane osobowe przechowywane będą przez okres 3 miesięcy.
  6. Posiada Pani/Pan prawo do żądania od administratora dostępu do danych osobowych oraz prawo do ich sprostowania.
  7. Posiada Pani/Pan prawo do żądania od administratora usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania (pod warunkiem, że dane nie są już niezbędne do realizacji celów, w których zostały zebrane i nie występują nadrzędne prawnie uzasadnione podstawy przetwarzania).
  8. Ma Pan/Pani prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.

  Refresh Captcha  
  
Zapytaj bibliotekarza

pbw iwm logo 101px

 

Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka im. Hugona Kołłątaja w Krakowie

Język programowania traktowany jest w społeczeństwie informacyjnym jako trzeci język, zaraz po ojczystym i angielskim. Dzięki kodowaniu człowiek jest nie tylko biernym odbiorcą rzeczywistości, ale może ją także tworzyć. Nauka zasad kodowania i programowania od najmłodszych lat to zjawisko coraz bardziej powszechne.

Małopolski Festiwal Programowania Małopolska koduje obejmował działaniem organizacje pozarządowe, biznes, firmy, w tym podmioty gospodarcze realizujące zajęcia z nauczania programowania, uczelnie, szkoły, biblioteki i domy kultury.

Tegoroczna edycja wydarzenia odbyła się pod hasłem: “Małopolska Innego Wymiaru”. W tym roku w sposób szczególny Organizatorzy promowali technologię VR w edukacji, pokazując jednocześnie, że jest to obszar dla kooperacji świata edukacji, nauki oraz biznesu.

Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka w Krakowie była partnerem Festiwalu.

Podczas prowadzonych przez nas warsztatów:

  • „Mój przyjaciel ROBOT” uczniowie poznali podstawy programowania z wykorzystaniem robota edukacyjnego Photon. Zajęcia odbyły się 8 czerwca, a uczestnikami byli uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 64 w Krakowie.

 

  • „Kosmos w Bibliotece” uczniowie poznali Układ Słoneczny z wykorzystaniem technologii VR i AR. Warsztaty odbyły się 7 czerwca, a wzięli w nich udział uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 62 w Krakowie.