Wydarzenia

Zapytaj bibliotekarza

Required *

Zgodnie z art. 13 ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r. informujemy, iż:

  1. Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka im. Hugona Kołłątaja w Krakowie (30-119), al. F. Focha 39.
  2. Kontakt z Inspektorem Ochrony Danych Osobowych właściwym dla Pedagogicznej Biblioteki Wojewódzkiej w Krakowie możliwy jest pod numerem tel. (12) 427 31 98 w. 16 lub adresem e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..
  3. Pani/Pana dane osobowe przetwarzane będą w celu realizacji zadań szkoleniowo edukacyjnych na podstawie art. 6 ust. 1 lit. e ogólnego Rozporządzenia o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r.
  4. Odbiorcami Pani/Pana danych osobowych będą firmy wspierające obsługę informatyczną.
  5. Pana/Pani dane osobowe przechowywane będą przez okres 3 miesięcy.
  6. Posiada Pani/Pan prawo do żądania od administratora dostępu do danych osobowych oraz prawo do ich sprostowania.
  7. Posiada Pani/Pan prawo do żądania od administratora usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania (pod warunkiem, że dane nie są już niezbędne do realizacji celów, w których zostały zebrane i nie występują nadrzędne prawnie uzasadnione podstawy przetwarzania).
  8. Ma Pan/Pani prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.

  Refresh Captcha  
  
Zapytaj bibliotekarza

pbw iwm logo 101px

 

Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka im. Hugona Kołłątaja w Krakowie

Kolejny młody artysta to Michał Leśniak, uczeń 5 klasy Państwowej Ogólnokształcącej Szkoły Sztuk Pięknych im. Józefa Czapskiego w Krakowie. Poprzednia wystawa prezentowała prace jego brata – Mateusza. Takie sytuacje zawsze skłaniają do porównań! Z pewnością łączy ich jedno - z obrazów emanują emocje, coś niedopowiedzianego, tajemniczego…Wspólne jest też zainteresowanie kolażem. Patrząc na obrazy Michała, sposób ukazywania postaci – trzeba stwierdzić, że ma doskonały zmysł obserwacji (nawet w tramwaju!) oraz „szósty zmysł” w odczytywaniu ludzkiego wnętrza. A to cechy, które są „kapitałem” dla każdego artysty! Wierzymy więc, że przyszłość to... twórczość!

Wernisaż – który otworzyła Dyrektor Anna Piotrowska – odbył się 24 maja. Gościliśmy nauczycieli i uczniów Zespołu Państwowych Sztuk Plastycznych w Krakowie.

Wystawę oglądać można w Wypożyczalni do końca sierpnia 2018 r.