Wydarzenia

Zapytaj bibliotekarza

Required *

Zgodnie z art. 13 ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r. informujemy, iż:

  1. Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka im. Hugona Kołłątaja w Krakowie (30-119), al. F. Focha 39.
  2. Kontakt z Inspektorem Ochrony Danych Osobowych właściwym dla Pedagogicznej Biblioteki Wojewódzkiej w Krakowie możliwy jest pod numerem tel. (12) 427 31 98 w. 16 lub adresem e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..
  3. Pani/Pana dane osobowe przetwarzane będą w celu realizacji zadań szkoleniowo edukacyjnych na podstawie art. 6 ust. 1 lit. e ogólnego Rozporządzenia o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r.
  4. Odbiorcami Pani/Pana danych osobowych będą firmy wspierające obsługę informatyczną.
  5. Pana/Pani dane osobowe przechowywane będą przez okres 3 miesięcy.
  6. Posiada Pani/Pan prawo do żądania od administratora dostępu do danych osobowych oraz prawo do ich sprostowania.
  7. Posiada Pani/Pan prawo do żądania od administratora usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania (pod warunkiem, że dane nie są już niezbędne do realizacji celów, w których zostały zebrane i nie występują nadrzędne prawnie uzasadnione podstawy przetwarzania).
  8. Ma Pan/Pani prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.

  Refresh Captcha  
  
Zapytaj bibliotekarza

pbw iwm logo 101px

 

Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka im. Hugona Kołłątaja w Krakowie

Czytelników PBW w Krakowie i miłośników grafiki zapraszamy do oglądania wystawy Ex libris, prezentującej stylizacje znaków własnościowych książek, wykonane według własnych projektów przez słuchaczy studiów podyplomowych “Edukacji muzycznej i plastycznej” oraz “Techniki i plastyki” organizowanych przez Krakowski Instytut Rozwoju Edukacji w Krakowie.

Ekspozycja, dla której bogata tradycja PBW w Krakowie stanowi doskonałą oprawę, składa się z ponad 80 prac linorytowych, należących do techniki druku wypukłego.

Wernisażowi wystawy, zorganizowanemu 17 marca b.r., towarzyszyły ciekawe wystąpienia pani Zofii Macugowskiej i pani Marii Magdaleny Kuciel, nawiązujące do historii ekslibrisu i kontekstów sensualności książki, traktowanej jako przedmiot kultury. Właśnie ta sensualność może stać się dydaktycznym pretekstem do kreowania wyobrażeń przez uczniów, tworzenia przez nich opowieści na temat historii życia konkretnej książki.

Wszystkim zwiedzającym wystawę, życzymy przyjemności z obcowania z plastyczną twórczością nauczycieli i słuchaczy Krakowskiego Instytutu Rozwoju Edukacji w Krakowie.

Ex libris : 17.03 – 15.09. 2018, Czytelnia Główna, I piętro, pok. 15