Wydarzenia

Zapytaj bibliotekarza

Required *

Zgodnie z art. 13 ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r. informujemy, iż:

  1. Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka im. Hugona Kołłątaja w Krakowie (30-119), al. F. Focha 39.
  2. Kontakt z Inspektorem Ochrony Danych Osobowych właściwym dla Pedagogicznej Biblioteki Wojewódzkiej w Krakowie możliwy jest pod numerem tel. (12) 427 31 98 w. 16 lub adresem e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..
  3. Pani/Pana dane osobowe przetwarzane będą w celu realizacji zadań szkoleniowo edukacyjnych na podstawie art. 6 ust. 1 lit. e ogólnego Rozporządzenia o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r.
  4. Odbiorcami Pani/Pana danych osobowych będą firmy wspierające obsługę informatyczną.
  5. Pana/Pani dane osobowe przechowywane będą przez okres 3 miesięcy.
  6. Posiada Pani/Pan prawo do żądania od administratora dostępu do danych osobowych oraz prawo do ich sprostowania.
  7. Posiada Pani/Pan prawo do żądania od administratora usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania (pod warunkiem, że dane nie są już niezbędne do realizacji celów, w których zostały zebrane i nie występują nadrzędne prawnie uzasadnione podstawy przetwarzania).
  8. Ma Pan/Pani prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.

  Refresh Captcha  
  
Zapytaj bibliotekarza

pbw iwm logo 101px

 

Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka im. Hugona Kołłątaja w Krakowie

Gry planszowe, zwane popularnie „planszówkami” przeżywają współcześnie renesans. Mają coraz więcej zwolenników, także wśród pedagogów, nauczycieli, uczniów i ich rodziców. Do najważniejszych walorów stosowania gier planszowych w edukacji można zaliczyć: kształcenie umiejętności nawiązywania relacji społecznych, współdziałanie z grupą, konieczność przestrzegania określonych reguł, rozwijanie sprawności motorycznej, spostrzegawczości, orientacji przestrzennej i pamięci. Nauka przy wykorzystaniu „planszówek” jest dla uczniów ciekawsza, są bardziej aktywni, wykazują większe zainteresowanie i szybciej przyswajają nowe treści.

Planszówki w PBW

Coraz bardziej popularne staje się wykorzystywanie różnego rodzaju gier (komputerowych, planszowych, grupowych) w procesie edukacji oraz metod, które grami nie są, ale opierają się na mechanizmach powodujących wysokie zaangażowanie w grach. Są to tak zwane metody grywalizacyjne lub gamifikacyjne. Grywalizacja to włączanie mechanizmu gier do czynności nimi nie będących (np. nauki czytania), w celu zwiększenia atrakcyjności danej czynności i lepszego przyswojenia materiału. Grywalizacja może odbywać się poprzez przechodzenie do kolejnych etapów, czy sprawdzenie wiadomości w postaci quizów i konkursów.

 

Każdy Czytelnik naszej Biblioteki może dodatkowo wypożyczać - oczywiście oprócz książek i innych materiałów - 1 grę planszową, z ewentualnymi dodatkami i rozszerzeniami.

 

Aby uzyskać dostęp do listy wszystkich gier w katalogu elektronicznym OPAC, należy wpisać #gry w indeksie Przedmiot.

Wykaz gier na bieżąco aktualizowany, liczący obecnie ponad sto tytułów dostępny jest tutaj »

 

 Wypożyczamy planszówki!