Dzień Babci i Dzień Dziadka – propozycje PBW

21 stycznia obchodzony jest Dzień Babci, a 22 stycznia Dzień Dziadka. Te daty przypominają nam, że zawsze warto pamiętać o dziadkach, a w dniu ich święta szczególnie! Przyjęło się, że wnuki składają babciom i dziadkom życzenia, wręczają laurki, a w przedszkolach, szkołach i innych instytucjach organizowane są spotkania oraz pokazy artystyczne dzieci.

Właśnie na Dzień Babci i Dzień Dziadka przygotowaliśmy dla Państwa zestawienie bibliograficzne książek i artykułów z czasopism z naszych zbiorów. Dzieci znajdą w nim pokrzepiającą literaturę, nauczyciele pomoce i rozwiązania metodyczne (scenariusze zajęć, spektakli, inscenizacji). Nie zapomnieliśmy oczywiście o samych dziadkach i seniorach, a także o pozostałych czytelnikach… może ktoś z Państwa przypomni sobie książki z dzieciństwa, albo odkryje nowe tytuły?

Serdecznie zapraszamy Czytelników będących Babciami lub Dziadkami w sobotę 20.01.2018 r. i w poniedziałek 22.01.2018 r. do Wypożyczalni, gdzie na hasło „Dzień Babci” lub „Dzień Dziadka” otrzymają mały upominek.

Dzień Babci i Dzień Dziadka

To, czego dzieci potrzebują w obfitości dostarczają dziadkowie.
Dają bezwarunkową miłość, dobroć, cierpliwość, poczucie humoru, komfort, lekcje życia.

Rudolph Giuliani