Wydarzenia

Zapytaj bibliotekarza

Required *

Zgodnie z art. 13 ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r. informujemy, iż:

  1. Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka im. Hugona Kołłątaja w Krakowie (30-119), al. F. Focha 39.
  2. Kontakt z Inspektorem Ochrony Danych Osobowych właściwym dla Pedagogicznej Biblioteki Wojewódzkiej w Krakowie możliwy jest pod numerem tel. (12) 427 31 98 w. 16 lub adresem e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..
  3. Pani/Pana dane osobowe przetwarzane będą w celu realizacji zadań szkoleniowo edukacyjnych na podstawie art. 6 ust. 1 lit. e ogólnego Rozporządzenia o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r.
  4. Odbiorcami Pani/Pana danych osobowych będą firmy wspierające obsługę informatyczną.
  5. Pana/Pani dane osobowe przechowywane będą przez okres 3 miesięcy.
  6. Posiada Pani/Pan prawo do żądania od administratora dostępu do danych osobowych oraz prawo do ich sprostowania.
  7. Posiada Pani/Pan prawo do żądania od administratora usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania (pod warunkiem, że dane nie są już niezbędne do realizacji celów, w których zostały zebrane i nie występują nadrzędne prawnie uzasadnione podstawy przetwarzania).
  8. Ma Pan/Pani prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.

  Refresh Captcha  
  
Zapytaj bibliotekarza

pbw iwm logo 101px

 

Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka im. Hugona Kołłątaja w Krakowie

Dzień Babci i Dzień Dziadka – propozycje PBW

21 stycznia obchodzony jest Dzień Babci, a 22 stycznia Dzień Dziadka. Te daty przypominają nam, że zawsze warto pamiętać o dziadkach, a w dniu ich święta szczególnie! Przyjęło się, że wnuki składają babciom i dziadkom życzenia, wręczają laurki, a w przedszkolach, szkołach i innych instytucjach organizowane są spotkania oraz pokazy artystyczne dzieci.

Właśnie na Dzień Babci i Dzień Dziadka przygotowaliśmy dla Państwa zestawienie bibliograficzne książek i artykułów z czasopism z naszych zbiorów. Dzieci znajdą w nim pokrzepiającą literaturę, nauczyciele pomoce i rozwiązania metodyczne (scenariusze zajęć, spektakli, inscenizacji). Nie zapomnieliśmy oczywiście o samych dziadkach i seniorach, a także o pozostałych czytelnikach… może ktoś z Państwa przypomni sobie książki z dzieciństwa, albo odkryje nowe tytuły?

Serdecznie zapraszamy Czytelników będących Babciami lub Dziadkami w sobotę 20.01.2018 r. i w poniedziałek 22.01.2018 r. do Wypożyczalni, gdzie na hasło „Dzień Babci” lub „Dzień Dziadka” otrzymają mały upominek.

Dzień Babci i Dzień Dziadka

To, czego dzieci potrzebują w obfitości dostarczają dziadkowie.
Dają bezwarunkową miłość, dobroć, cierpliwość, poczucie humoru, komfort, lekcje życia.
Oraz, co najważniejsze, ciasteczka.

Rudolph Giuliani