Wydarzenia

Zapytaj bibliotekarza

Required *

  Refresh Captcha  
  
Zapytaj bibliotekarza

pbw iwm logo 101px

 

Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka im. Hugona Kołłątaja w Krakowie

Pragniemy się z Państwem podzielić informacją, że otrzymaliśmy z Kancelarii Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej pięknie wydany, okolicznościowy egzemplarz „Wesela” Stanisława Wyspiańskiego z dedykacją i autografami Pary Prezydenckiej.

Przypomnijmy, że Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka w Krakowie po raz kolejny wzięła udział
w ogólnopolskiej akcji „Narodowe Czytanie”. Inauguracja cyklicznego wydarzenia odbyła się 2 września 2017 r. z udziałem Pary Prezydenckiej w Ogrodzie Saskim w Warszawie. My finał zorganizowaliśmy 5 września 2017 r. Słuchaliśmy i czytaliśmy „Wesele” Stanisława Wyspiańskiego. Czytanie z podziałem na role okazało się być nie lada wyzwaniem nie tylko dla prowadzących, ale także dla uczestników wydarzenia, którzy mieli okazję wcielić się w bohaterów dramatu. Wydarzeniu towarzyszyły dwie specjalne wystawy przygotowane z tej okazji w Czytelni Głównej: „Wystawa zaproszeń ślubnych” i „Wystawa najstarszych wydań Wesela ze zbiorów PBW”.

Oprócz książki otrzymaliśmy list od Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Andrzeja Dudy z podziękowaniem za przyłączenie się do akcji oraz zaproszeniem do ponownego udziału w 2018 roku.

Drodzy Państwo! Mamy nadzieję, że wszyscy chętni do wspólnego, głośnego czytania odwiedzą nas we wrześniu 2018 r. Serdecznie zapraszamy!

Dziękujemy Parze Prezydenckiej i Kancelarii Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej za pamięć o nas,
jako uczestnikach akcji.

 

 

Więcej na temat akcji „Narodowe Czytanie”