Wydarzenia

Zapytaj bibliotekarza

Required *

Zgodnie z art. 13 ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r. informujemy, iż:

  1. Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka im. Hugona Kołłątaja w Krakowie (30-119), al. F. Focha 39.
  2. Kontakt z Inspektorem Ochrony Danych Osobowych właściwym dla Pedagogicznej Biblioteki Wojewódzkiej w Krakowie możliwy jest pod numerem tel. (12) 427 31 98 w. 16 lub adresem e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..
  3. Pani/Pana dane osobowe przetwarzane będą w celu realizacji zadań szkoleniowo edukacyjnych na podstawie art. 6 ust. 1 lit. e ogólnego Rozporządzenia o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r.
  4. Odbiorcami Pani/Pana danych osobowych będą firmy wspierające obsługę informatyczną.
  5. Pana/Pani dane osobowe przechowywane będą przez okres 3 miesięcy.
  6. Posiada Pani/Pan prawo do żądania od administratora dostępu do danych osobowych oraz prawo do ich sprostowania.
  7. Posiada Pani/Pan prawo do żądania od administratora usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania (pod warunkiem, że dane nie są już niezbędne do realizacji celów, w których zostały zebrane i nie występują nadrzędne prawnie uzasadnione podstawy przetwarzania).
  8. Ma Pan/Pani prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.

  Refresh Captcha  
  
Zapytaj bibliotekarza

pbw iwm logo 101px

 

Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka im. Hugona Kołłątaja w Krakowie

Pragniemy się z Państwem podzielić informacją, że otrzymaliśmy z Kancelarii Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej pięknie wydany, okolicznościowy egzemplarz „Wesela” Stanisława Wyspiańskiego z dedykacją i autografami Pary Prezydenckiej.

Przypomnijmy, że Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka w Krakowie po raz kolejny wzięła udział
w ogólnopolskiej akcji „Narodowe Czytanie”. Inauguracja cyklicznego wydarzenia odbyła się 2 września 2017 r. z udziałem Pary Prezydenckiej w Ogrodzie Saskim w Warszawie. My finał zorganizowaliśmy 5 września 2017 r. Słuchaliśmy i czytaliśmy „Wesele” Stanisława Wyspiańskiego. Czytanie z podziałem na role okazało się być nie lada wyzwaniem nie tylko dla prowadzących, ale także dla uczestników wydarzenia, którzy mieli okazję wcielić się w bohaterów dramatu. Wydarzeniu towarzyszyły dwie specjalne wystawy przygotowane z tej okazji w Czytelni Głównej: „Wystawa zaproszeń ślubnych” i „Wystawa najstarszych wydań Wesela ze zbiorów PBW”.

Oprócz książki otrzymaliśmy list od Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Andrzeja Dudy z podziękowaniem za przyłączenie się do akcji oraz zaproszeniem do ponownego udziału w 2018 roku.

Drodzy Państwo! Mamy nadzieję, że wszyscy chętni do wspólnego, głośnego czytania odwiedzą nas we wrześniu 2018 r. Serdecznie zapraszamy!

Dziękujemy Parze Prezydenckiej i Kancelarii Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej za pamięć o nas,
jako uczestnikach akcji.

 

 

Więcej na temat akcji „Narodowe Czytanie”