Spotkania, warsztaty > Kraków > rok szkolny 2017/2018

Zapytaj bibliotekarza

Required *

  Refresh Captcha  
  
Zapytaj bibliotekarza

pbw iwm logo 101px

 

Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka im. Hugona Kołłątaja w Krakowie

Światowy Tydzień Przedsiębiorczości w Małopolsce

Serdecznie zapraszamy nauczycieli bibliotekarzy, nauczycieli przedsiębiorczości, historii, geografii, ekonomii, świetlic, bibliotekarzy oraz wszystkich zainteresowanych tematyką, do wzięcia udziału w bezpłatnych warsztatach dotyczących społecznych aspektów prowadzenia biznesu. Spotkanie odbędzie się 16 listopada 2017 r. i jest związane z obchodami Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości w Małopolsce.

 

Celem warsztatów jest zapoznanie uczestników z grami ekonomicznymi inspirowanymi historią społeczno-gospodarczą Małopolski i praktyczne wypróbowanie Chłopskiej Ekonomii Społecznej - dodatku do gry symulacyjnej Chłopska Szkoła Biznesu

Chłopska Ekonomia Społeczna jest symulacją przedsiębiorczości i filantropii. Jej dużym atutem jest to, że angażuje do działania, a po rozgrywce wywołuje dyskusję. To ciekawa propozycja dydaktyczna i rozrywkowa, wprowadzająca do tematów dotyczących relacji między ekonomicznymi i społecznymi aspektami prowadzenia działalności gospodarczej, np. filantropii, społecznej odpowiedzialności biznesu czy ekonomii społecznej. Zakres możliwości wykorzystania gier jest bardzo szeroki i zależy od wariantu rozgrywki, jaki wybierze prowadzący (stosownie do uczestników i celu spotkania).

Warsztaty poprowadzi dr Sebastian Wacięga z Małopolskiego Instytutu Kultury w Krakowie, współtwórca gier: Chłopska Szkoła Biznesu i Oil City – galicyjska gorączka czarnego złota.

Zapraszamy po nowe inspiracje dydaktyczne!

Termin: 16 listopada 2017 r., godz. 16.00-18.15
Miejsce: Filia Pedagogicznej Biblioteki Wojewódzkiej w Krakowie w Nowej Hucie - os. Kościuszkowskie 2a
Udział bezpłatny, po wcześniejszym wypełnieniu formularza zgłoszeniowego.

Uczestnicy otrzymają zaświadczenia.

Osoby zainteresowane prosimy o wypełnienie  formularza zgłoszeniowego

 

Informacji udziela Wydział Współpracy ze Środowiskiem
pn-pt, w godz. 8.30-14.30 (I piętro, s. 10)
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
tel. 12 427 33 77 w. 21