Spotkania, warsztaty > Kraków > rok szkolny 2017/2018

Zapytaj bibliotekarza

Required *

  Refresh Captcha  
  
Zapytaj bibliotekarza

pbw iwm logo 101px

 

Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka im. Hugona Kołłątaja w Krakowie

4 października 2017 r. nauczyciele i bibliotekarze wzięli udział w warsztatach z wykorzystania teatrzyku Kamishibai do zajęć dydaktycznych. Spotkanie poprowadziła założycielka Wydawnictwa Tibum, p. Zofia Piatkowska-Wolska.

 

Prowadząca przeniosła uczestników w odległe zakątki Japonii… Zapoznała przybyłych z historią i ideą Kamishibai. Zaprezentowała przykładowe seanse głośnego czytania i omówiła przykłady dobrych praktyk wykorzystywania Kamishibai przez różne instytucje oświatowe i kulturalne w Polsce.

 

Nauczyciele i bibliotekarze przekonali się, że ta niewielkich rozmiarów „drewniana skrzynka”, to nie tylko pomoc dydaktyczna stosowana do oryginalnego przedstawiania bajek, baśni, wierszy i opowieści. Kamishibai umożliwia wyjątkowe obcowanie z książkami, pobudza wyobraźnię, i co ważne, może być wykorzystywany na wszystkich poziomach nauczania.

Kolejne, inspirujące spotkanie dla nauczycieli i bibliotekarzy w naszej Bibliotece za nami. Dziękujemy Wydawnictwu Tibum za garść ciekawych informacji i wszystkim przybyłym za aktywny udział!

Strona Wydawnictwa Tibum: www.tibum.pl