Spotkania, warsztaty > Kraków > rok szkolny 2018/2019

Zapytaj bibliotekarza

Required *

Zgodnie z art. 13 ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r. informujemy, iż:

  1. Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka im. Hugona Kołłątaja w Krakowie (30-119), al. F. Focha 39.
  2. Kontakt z Inspektorem Ochrony Danych Osobowych właściwym dla Pedagogicznej Biblioteki Wojewódzkiej w Krakowie możliwy jest pod numerem tel. (12) 427 31 98 w. 16 lub adresem e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..
  3. Pani/Pana dane osobowe przetwarzane będą w celu realizacji zadań szkoleniowo edukacyjnych na podstawie art. 6 ust. 1 lit. e ogólnego Rozporządzenia o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r.
  4. Odbiorcami Pani/Pana danych osobowych będą firmy wspierające obsługę informatyczną.
  5. Pana/Pani dane osobowe przechowywane będą przez okres 3 miesięcy.
  6. Posiada Pani/Pan prawo do żądania od administratora dostępu do danych osobowych oraz prawo do ich sprostowania.
  7. Posiada Pani/Pan prawo do żądania od administratora usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania (pod warunkiem, że dane nie są już niezbędne do realizacji celów, w których zostały zebrane i nie występują nadrzędne prawnie uzasadnione podstawy przetwarzania).
  8. Ma Pan/Pani prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.

  Refresh Captcha  
  
Zapytaj bibliotekarza

pbw iwm logo 101px

 

Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka im. Hugona Kołłątaja w Krakowie

4 października 2017 r. nauczyciele i bibliotekarze wzięli udział w warsztatach z wykorzystania teatrzyku Kamishibai do zajęć dydaktycznych. Spotkanie poprowadziła założycielka Wydawnictwa Tibum, p. Zofia Piatkowska-Wolska.

 

Prowadząca przeniosła uczestników w odległe zakątki Japonii… Zapoznała przybyłych z historią i ideą Kamishibai. Zaprezentowała przykładowe seanse głośnego czytania i omówiła przykłady dobrych praktyk wykorzystywania Kamishibai przez różne instytucje oświatowe i kulturalne w Polsce.

 

Nauczyciele i bibliotekarze przekonali się, że ta niewielkich rozmiarów „drewniana skrzynka”, to nie tylko pomoc dydaktyczna stosowana do oryginalnego przedstawiania bajek, baśni, wierszy i opowieści. Kamishibai umożliwia wyjątkowe obcowanie z książkami, pobudza wyobraźnię, i co ważne, może być wykorzystywany na wszystkich poziomach nauczania.

Kolejne, inspirujące spotkanie dla nauczycieli i bibliotekarzy w naszej Bibliotece za nami. Dziękujemy Wydawnictwu Tibum za garść ciekawych informacji i wszystkim przybyłym za aktywny udział!

Strona Wydawnictwa Tibum: www.tibum.pl