Spotkania, warsztaty > Kraków > rok szkolny 2017/2018

Serdecznie zapraszamy nauczycieli bibliotekarzy, nauczycieli języka polskiego, geografii, nauczycieli edukacji wczesnoszkolnej, a także wszystkich czynnych zawodowo nauczycieli i bibliotekarzy zainteresowanych tematyką, do wzięcia udziału 4 października 2017 r. w bezpłatnych warsztatach z wykorzystania teatrzyku Kamishibai do zajęć dydaktycznych.

Sejm Rzeczypospolitej Polskiej ogłosił rok 2017 Rokiem Rzeki Wisły. We wszystkich województwach położonych nad Wisłą organizowane są różne wydarzenia upamiętniające 550. rocznicę pierwszego wolnego flisu na Wiśle.

Celem warsztatów jest zapoznanie uczestników z ideą Kamishibai i prezentacja edukacyjnej "Bajki o Wiśle" - najnowszej pozycji wydawnictwa Tibum

"Bajka o Wiśle", wydana w formie kart narracyjnych, to oryginalna propozycja popularyzacji wiedzy o Królowej Rzek w niekonwencjonalny, ciekawy dla odbiorców sposób ale i nowy pomysł na promocję czytelnictwa w Państwa miejscu pracy, poprzez zastosowanie Kamishibai.

Spotkanie poprowadzi Pani Zofia Piątkowska-Wolska - założycielka Wydawnictwa Tibum, popularyzatorka idei Kamishibai i pierwszy wydawca Kamishibai w Polsce. Sposób opowiadania i przedstawiania bajek, baśni i opowieści jakim jest Kamishibai, to wyjątkowa okazja obcowania z autorami i ilustratorami w sposób inny, niż znany z klasycznego modelu "czytający-słuchacz".

Zapraszamy do nadwiślańskiego Krakowa po inspiracje literackie i dydaktyczne!

Termin: 4 października 2017 r., godz. 16.00-18.00.

Miejsce: Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka w Krakowie, Czytelnia Główna (I p., p. 15).

Udział: bezpłatny, po wcześniejszym wypełnieniu formularza zgłoszeniowego.

Uczestnicy otrzymają zaświadczenia.

Rejestracja uczestników została zakończona

Zgłoszenia przyjmowane są poprzez  formularz zgłoszeniowy

Informacji udziela Wydział Współpracy ze Środowiskiem (s.10, I p.)
tel. 12 427 33 77 w. 21 (pn.-pt., w godz. 8.30–14.30)