Spotkania, warsztaty > Kraków > rok szkolny 2017/2018

Biblioteka Pedagogiczna w Krakowie zaprasza nauczycieli wychowania wczesnoszkolnego, nauczycieli bibliotek szkolnych, pedagogów, wychowawców oraz studentów kierunków pedagogicznych na warsztaty metodyczne z zakresu bajkoterapii, które poprowadzi dr Lidia Ippoldt - wiceprezes Polskiego Towarzystwa Biblioterapeutycznego, nauczyciel biblioterapii z certyfikatem PTB i nauczyciel bibliotekarz w Bibliotece Pedagogicznej w Skawinie.

Warsztaty składają się z czterech różnych modułów tematycznych. Osoby zainteresowane warsztatami mogą zapisać się na cały cykl szkoleniowy, obejmujący 12 godzin dydaktycznych (koszt 85 zł) lub wziąć udział w zajęciach poświęconych wybranej problematyce. Wówczas koszt udziału w jednym spotkaniu wynosi 30 zł.

Uczestnicy otrzymują zaświadczenie o ukończeniu szkolenia.

Program warsztatów:

11 października  - Bajkoterapia w pokonywaniu trudności adaptacyjnych w grupie rówieśniczej (osamotnienie, odrzucenie, smutek)
 18 października  - Bajka relaksacyjna i psychoedukacyjna w pokonywaniu niechcianych emocji (złość, strach, lęk)
 25 października  - Bajkoterapia w pokonywaniu dziecięcych słabostek (kłamstwo, egoizm, łakomstwo, nieposłuszeństwo)
 8 listopada  - Bajka terapeutyczna w pracy z dziećmi o specjalnych potrzebach edukacyjnych (choroba, niepełnosprawność, trudności z czytaniem)

Miejsce:

Filia Pedagogicznej Biblioteki Wojewódzkiej w Nowej Hucie
os. Kościuszkowskie 2A

Czas:

11, 18, 25 października, 8 listopada 2017, w godz. 16.00–18.15

Koszt warsztatów:

85 zł – 4 spotkania (12 godzin dydaktycznych)