Spotkania, warsztaty > Kraków > rok szkolny 2017/2018

Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka w Krakowie wraz z Filią w Nowej Hucie oraz Europejska Federacja Stowarzyszeń Studentów Psychologii (EEPSA) w ramach Inicjatywy Wpływu Społecznego (EFPSA SII)

zapraszają do wzięcia udziału w prelekcji i warsztatach
organizowanych w ramach kampanii:
„Mind the Mind - zwalczamy stygmat zaburzeń psychicznych”.

CEL SPOTKANIA

Zaburzenia psychiczne, tak jak choroby fizyczne, powodują poważne straty dla zdrowia, samopoczucia, relacji społecznych i funkcjonowania w pracy lub w szkole. Kluczowym elementem kampanii prowadzonej przez Europejską Federację Stowarzyszeń Studentów Psychologii (EEPSA) są warsztaty edukacyjne dla dzieci, młodzieży oraz dorosłych. Składają się z materiałów edukacyjnych dotyczących zaburzeń psychicznych, gier opartych na odgrywaniu ról i sytuacji oraz aktywnej dyskusji. Projekt „Mind the Mind” ma na celu zmianę postrzegania zaburzeń psychicznych, poszerzenie wiedzy na ich temat i przeciwdziałanie stygmatyzacji społecznej osób dotkniętych tego rodzaju zaburzeniami. Warsztaty poprowadzą panie Dominika Radziun i Marta Paluch-Chrabąszcz.

SZCZEGÓŁY

Data: 19 kwietnia 2018 r. (czwartek)

Godzina: 15.30-17.00

Miejsce: Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka w Krakowie Filia w Nowej Hucie (os. Kościuszkowskie 2 a)

Dojazd: do przystanku autobusowego lub tramwajowego DH Wanda i przejście około 4 minut pieszo lub sprawdzenie przez wyszukiwarkę połączeń, np. jakdojade.pl/krakow/trasa.

Dla kogo: zapraszamy nauczycieli bibliotekarzy, nauczycieli poszczególnych przedmiotów, pedagogów szkolnych, bibliotekarzy bibliotek publicznych i akademickich, doktorantów i studentów, uczniów najstarszych klas szkół ponadpodstawowych i ponadgimnazjalnych oraz wszystkich dorosłych osób zainteresowanych tematem.

Zapisy: tylko poprzez formularz zgłoszeniowy

Udział: bezpłatny.

Zaświadczenia: każdy uczestnik otrzyma potwierdzenie udziału w spotkaniu.

INFORMACJE

Wydział Współpracy ze Środowiskiem Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
tel. (12) 427 33 77 w. 10 (pn-pt 8.30-14.30)
tel. do Filii w Nowej Hucie: (12) 644 00 09 (pn, śr, pt 11.00–18.00 ; wt, czw 8.30–15.00)

Kampania "Mind the Mind - zwalczamy stygmat zaburzeń psychicznych"plakat kampania mind the mind 2