Warsztaty: „Tworzenie zakładki”

LATO to… WAKACJE!!! Gdzie tak dobrze można się i bawić i uczyć? W Pedagogicznej Bibliotece Wojewódzkiej! Dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 86 udowodniły, że w bibliotece nigdy nie można się nudzić!

A my lubimy czytać!

„Tworzenie rzeczywistości ze słów – w świecie fantasy” - gra terenowa i Wakacyjne wojaże „Z Europkiem przez Europę!”

Uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 22 gościli w wakacje dwukrotnie w naszej Bibliotece. 4 lipca dzieci przeniosły się w świat fantasy „Tworząc rzeczywistość ze słów”. Podczas zorganizowanej w bibliotecznej przestrzeni gry terenowej, młodzi adepci magicznego uniwersytetu szukali między innymi tajemniczego zaklęcia, pokonywali pajęczą sieć, a także musieli przejść przez tajemniczy labirynt. 7 lipca uczniowie spotkali się ze Smokiem Europkiem i wyruszyli z nim w wakacyjną podróż, której celem było dotarcie ze Strasburga do Krakowa i odwiedzenie Smoka Wawelskiego. Dzięki wesołemu Smokowi, który zabrał graczy do kilkunastu państw, dzieci poznały elementy kultury, geografii, historii, obyczajów i języka części europejskich narodów. Dowiedziały się też, jak brzmi powitanie w różnych krajach. Warto odwiedzać Bibliotekę w wakacje!

Wakacje z grami planszowymi

Ale była zabawa! Za oknem burza i deszcz, a w sali dydaktycznej PBW pełne emocji rozgrywki gier planszowych dla dzieci klas 1-6 ze Szkoły Podstawowej nr 48. Nasze planszówki zyskały nowych fanów.