11 kwietnia 2018 roku uczniowie klas V oraz VII Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Balicach wzięli udział w grze miejskiej „Jak przeżyć I wojnę światową”. Gra jest jedną z kilku propozycji zajęć dydaktycznych nawiązujących do zagadnień wychowania patriotycznego, znajdujących się ofercie edukacyjnej naszej Biblioteki.

Gra rozegrała się nie tylko w najbliższym otoczeniu Biblioteki, ale także i na krakowskim Rynku, w Pałacu Krzysztofory, przy Domu Piłsudskiego oraz w budynku Towarzystwa Gimnastycznego „Sokół”. Zadaniem uczniów było odnalezienie, przy pomocy mapy, wszystkich punktów gry oraz prawidłowe wykonanie powierzonych zadań, za które otrzymywali odpowiednią liczbę punktów. Zadania podczas gry były bardzo zróżnicowane i wymagały od uczestników wiedzy oraz umiejętności zarówno z zakresu historii, jak i malarstwa czy nawet matematyki. Dzięki przygotowanym wcześniej pomocom naukowym wszyscy uczniowie świetnie poradzili sobie z zadaniami. Jednak celem gry było nie tylko otrzymanie jak największej liczby punktów, ale przede wszystkim odkrycie miejsc i obiektów krakowskiej architektury nawiązujących do wydarzeń Wielkiej Wojny, nie zapominając przy tym o świetnej zabawie oczywiście!

Było nam bardzo miło gościć uczniów z Balic, dziękujemy za wspólną zabawę i zapraszamy na dalsze granie!