Zdrowe odżywianie

„Zdrowe Odżywianie” to zajęcia dla uczniów klas IV-VI szkoły podstawowej z zakresu edukacji zdrowotnej z wykorzystaniem TIK. Uczestnicy warsztatów poznają zasady zdrowego odżywiania się. Zapoznają się z nową piramidą żywienia i samodzielnie ją uzupełniają. Uczą się rozpoznawać i rozróżniać emulgatory, konserwanty, zagęstniki i barwniki. Wykorzystują specjalną aplikację na tablety i smartfony, dzięki której mogą sprawdzać skład produktów. Nauka poprzez zabawę, praca indywidualna i grupowa oraz aplikacja poszerzą wiedzę uczniów na temat zdrowego żywienia. Pozwoli im to stać się świadomymi konsumentami, dokonującymi rozsądnych zakupów.

Zachęcamy do zapoznania się z krótką relacjąz zajęć, które odbyły się w zaprzyjaźnionej Szkole Podstawowej nr 36 w Krakowie.

Zdrowe odżywianie - nowość w ofercie edukacyjnej na rok szkolny 2017/2018