Marszałek Województwa Małopolskiego, Małopolskie Centrum Doskonalenia Nauczycieli, Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli w Krakowie oraz Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka w Krakowie zapraszają na bezpłatną konferencję:

Samorząd Uczniowski start-upem aktywności obywatelskiej

Termin realizacji: 5 grudnia 2016 r.

Miejsce realizacji: Centrum Kongresowe Uniwersytetu Rolniczego, al. 29 Listopada 46, Kraków.

Adresaci: nauczyciele wszystkich typów szkół i placówek oświatowych, opiekunowie samorządów uczniowskich.

PROGRAM KONFERENCJI

Rozpoczęcie konferencji. Powitanie gości

10.05 - 10.45

„Stań się liderem samym dla siebie, a ludzie za Tobą podążą”

Jan Mela - najmłodszy w historii zdobywca dwóch biegunów Ziemi w ciągu jednego roku. Założyciel Fundacji „Poza Horyzonty”, współautor programu podróżniczego „Między biegunami” emitowanego na antenie Radia Kraków, mówca i motywator.

10.45 - 11.45

„Wiem, kim jestem, ale nie wiem kim mogę się stać, czyli o nieprawdopodobnych możliwościach rozwoju, które w sobie mamy”

Maria Libiszewska / Ksiądz Jacek Stryczek - duszpasterz akademicki, duszpasterz ludzi biznesu. Pomysłodawca, współzałożyciel i prezes Stowarzyszenia WIOSNA. Znany z nowatorskich pomysłów ewangelizacyjnych, PR-owiec, promotor CSR. Od lat wychowuje i uczy mądrze pomagać innym kolejne pokolenia młodych duchem ludzi.

11.45 - 12.45

„Partycypacja uczniowska jako podstawa samorządności”

Michał Tragarz - koordynator programu Samorząd uczniowski w CEO. Autor kursów e-coachingowych dla opiekunów i uczniów, materiałów pomocniczych wspierających działanie SU. Redaktor publikacji: „Samorząd uczniowski przewodnik dla ucznia”, „Przewodnik dla opiekunów samorządów uczniowskich”, "Szkoła demokracji - praktyczny poradnik o współdecydowaniu w szkole" i in.

12.45 - 13.00

Przerwa kawowa

13.00 - 13.15

„Biblioteka pedagogiczna wobec współczesnych wyzwań i potrzeb edukacyjnych”

Anna Walska-Golowska i Karol Baranowski z Pedagogicznej Biblioteki Wojewódzkiej im. H. Kołłątaja w Krakowie

PRZYKŁADY DOBRYCH PRAKTYK

13.15 - 13.45

,,Nasze szkolne perpetuum mobile"

Publiczne Gimnazjum nr 3 w Pielgrzymowicach

13.45 - 14.10

„Moja Szkoła więc ją tworzę”

Publiczne Gimnazjum Sióstr Salezjanek im. Świętego Dominika Savio w Krakowie

14.10 - 14.30

„Energia młodych, czyli o aktywności uczniów nie tylko w szkole”

Zespół Szkół w Jerzmanowicach

Zgłoszenia przyjmowane są do dnia 30 listopada br. poprzez Formularz zgłoszenia uczestnika

Szczegóły na stroniehttp://www.krakow.mcdn.edu.pl/adres_strony2016_11_18_37

Informacje: MCDN Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli w Krakowie, 31-131 Kraków, ul. Garbarska 1. Tel.: (12) 422 14 49; tel. kom.: 513 042 381; Fax: (12) 422 30 26.