Dla nauczycieli - wydarzenia w kalendarzu
Dla nauczycieli
Dla uczniów - wydarzenia w kalendarzu
Dla przedszkolaków - wydarzenia w kalendarzu
Dla przedszkolaków
Konferencje - wydarzenia w kalendarzu
Dla wszystkich - wydarzenia w kalendarzu
Dla wszystkich
Wystawy - wydarzenia w kalendarzu
Dla bibliotekarzy - wydarzenia w kalendarzu
Dla bibliotekarzy

W laboratorium słowa i obrazu - o budowaniu narracji

Konferencja
fldd_2020konferencja
Termin: czwartek, 12 listopada 2020 09:00 - 12:00

Fundacja Burza Mózgów wraz z Pedagogiczną Biblioteką Wojewódzką w Krakowie w ramach Festiwalu Literatury dla Dzieci zapraszają na bezpłatną konferencję dla bibliotekarzy i nauczycieli

W laboratorium słowa i obrazu – o budowaniu narracji. Konferencja dla Bibliotekarzy i Nauczycieli.

Relacja między tekstem przeznaczonym dla dzieci a materiałem graficznym - obrazem, ilustracją - jest bezsprzecznie jednym z najważniejszych czynników definiujących literaturę dziecięcą jako taką. Jak na przestrzeni lat kształtowała się w historii polskiej ilustracji dziecięcej dynamika między tekstem a obrazem? Czy jej najbardziej radykalną formą jest picture book, czyli książka obrazkowa, gdzie to obraz dominuje nad tekstem? Jak pojmować fenomen gier, będących innym od książek i komiksów nośnikiem narracji i obrazu? Jakimi rządzi się prawami? Jak wykorzystywać go w edukacji i szkolnictwie? O szeroko pojętym związku między twórczością dla dzieci a ilustracją i grą opowiedzą Joanna Chmielewska, Małgorzata Swędrowska i Tomasz Z. Majkowski.

Termin konferencji: 12 listopada 2020 (czwartek), w godz. 9.00-12.00, konferencja online.

Program:

Otwarcie konferencji

Małgorzata Swędrowska - Słowa i wrażenia ukryte w obrazach - o roli picture booków w organizowaniu spotkań literackich z dziećmi, młodzieżą i dorosłymi.

Tomasz Z. Majkowski - Gry i doświadczenie literatury przez dzieci.

Joanna Chmielewska - Słowobraz i jak go rozwijać.

Zakończenie i podsumowanie konferencji

Adresaci: bibliotekarze, nauczyciele.

Zgłoszenia poprzez formularz do 09.11 (poniedziałek)Limit miejsc wyczerpany. Dziękujemy za wszystkie zgłoszenia.

Udział w konferencji jest bezpłatny, uczestnicy otrzymają zaświadczenia.

Link do konferencji zostanie wysłany dzień przed terminem konferencji, po otrzymaniu zgłoszenia. Konferencja odbywać się będzie na platformie CiscoWebex.

Liczba osób ograniczona.

Informacje: