Ikonki
KSIĄŻKI ONLINE
KSIĄŻKI ONLINE
ZAMÓW I WYPOŻYCZ
ZAMÓW I WYPOŻYCZ
ZAPISZ SIĘ DO BIBLIOTEKI
OFERTA EDUKACYJNA
OFERTA EDUKACYJNA
Na żółtym tle po lewej stronie - ludzie biegający w strojach sportowych, po prawej stronie - na dziedzińcu między budynkami uczestnicy pikniku siedzą przy stołach i rozmawiają. U dołu jubileuszowe logotypy PBW Kraków i BG AGH w Krakowie.

Bieg jubileuszowy i piknik rodzinny z okazji 100-lecia naszej Biblioteki oraz Biblioteki Głównej AGH - relacja

Wspólne świętowanie rozpoczęliśmy w budynku Biblioteki Głównej AGH, gdzie zainteresowani mogli zwiedzić zakamarki Biblioteki, zintegrować się przy grach planszowych oraz wspólnie ozdobić szałas z gazet. Nam udało się odwzorować farbami jubileuszowy logotyp PBW Kraków.

Bibliotekarze z AGH przygotowali również wspaniałe atrakcje dla dzieci: Escape room „Księga Wyjścia”, uczyli podstaw programowania z użyciem systemu KANO.me, na warsztatach wprowadzili najmłodszych do świata wynalazków.

Następnie wszyscy (biegacze, organizatorzy i kibice) przeszliśmy przez Park Jordana na start biegu jubileuszowego, a nawet 2 biegów: głównego - dla uczestników od 15. roku życia i dziecięcego - do 14. roku życia.

Przed budynkiem Pedagogicznej Biblioteki Wojewódzkiej w Krakowie nastąpiło ogłoszenie wyników oraz wręczenie nagród i medali przez Dyrektor PBW Kraków Panią Annę Piotrowską oraz Dyrektora BG AGH w Krakowie Pana Stanisława Skórkę.

Nasza koleżanka Małgorzata Stachurska zajęła 🥉 3 miejsce w kategorii kobiet! Syn naszej koleżanki Anny Kruk-Grucy, Wiktor zajął 🥈 drugie miejsce w kategorii do 14 lat.

Kolejnym miłym punktem programu był piknik rodzinny na terenie naszej Biblioteki.

Dzieci mogły odbyć niesamowitą podróż w wirtualną przestrzeń przy użyciu dostępnych w Bibliotece gogli Oculus Quest 2 - mogli zanurzyć się w przestrzeń kosmiczną, spacerować z dinozaurami czy przeżyć przygodę na krańcu świata. Bawić się w gry i zabawy z wykorzystaniem interaktywnej podłogi Magiczny Dywan, a także ustrzelić za pomocą łuku swoje ulubione książki.

Wspaniałe Panie animatorki z GYMSPACE tworzyły cuda z baloników, malowały tatuaże (nie tylko najmłodszym) oraz pomagały wykonać własną bransoletkę z koralików.

Spotkanie bibliotekarzy dwóch blisko sąsiadujących ze sobą 100-letnich Bibliotek było okazją do nawiązania znajomości, porozmawiania nie tylko o pracy, ale i o naszych czytelniczych pasjach, poznania 100-letnich historii placówek i… rozpoczęcia współpracy.

Zapraszamy do nas i naszej zaprzyjaźnionej Biblioteki Głównej AGH!

100-latki czekają na Was! 😊

 

Dziękujemy zacnym sponsorom:

Gymspace

Fantic

Emil kręci lody

NextgenEducation

Martes-sport

Masarnia Wędzonka z Myślinic

 

Pozycje
Flaga narodowa Ukrainy
Ukraina  
Kalendarz wydarzeń
Materiały dydaktyczne
Otwarte Zasoby Edukacyjne
Biblioteka poleca
Gry planszowe
Wystawy
Akademia Wartości
Ogólnopolskie Forum Bibliotek Pedagogicznych
Jubileusz - 100 lat PBW
Poradnik Na Focha
Pomocne linki oświatowe

Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka im. Hugona Kołłątaja w Krakowie
al. F. Focha 39, Kraków 30-119

nr konta: 39 1020 4900 0000 8502 3122 7919

  sekretariat@pbw.edu.pl
   tel. (+48) 12 421 10 98

© 2024 Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka w Krakowie
Free Joomla! templates by Engine Templates
Strona korzysta z plików cookie, które ułatwiają świadczenie naszych usług. Korzystając z naszych usług zgadzasz się, że używamy plików cookie.