Ikonki
KSIĄŻKI ONLINE
KSIĄŻKI ONLINE
ZAMÓW I WYPOŻYCZ
ZAMÓW I WYPOŻYCZ
ZAPISZ SIĘ DO BIBLIOTEKI
OFERTA EDUKACYJNA
OFERTA EDUKACYJNA

Inspiracje edukacyjne

9 pudełek z grami planszowymi na zielonym tle.

Gry planszowe o tematyce historycznej to atrakcyjna propozycja naszej Biblioteki na spędzenie wakacyjnego czasu przez młodszych i starszych czytelników. Grając w planszówki możemy wcielać się w wybitnych strategów, odkrywców czy budowniczych różnych słynnych budowli z minionych epok. Niektóre z gier są również bardzo pomocne podczas nauczania historii.

Na jasnym tle po lewej stronie napis: 79. rocznica wybuchu Powstania Warszawskiego. Pod nim logotyp PBW w Krakowie. Po prawej stronie zdjęcie rzeźby przedstawiającej Powstańców.

Powstanie Warszawskie, które wybuchło 1 sierpnia 1944 roku, było jednym z najważniejszych i najtragiczniejszych wydarzeń w historii Polski i całej Europy. Było heroiczną próbą wyzwolenia stolicy Polski spod niemieckiej okupacji, jednak równocześnie skutkowało ogromnymi stratami i cierpieniem dla mieszkańców miasta.

Na tle z desek szara ramka z kałamarzem i piórem oraz napis Światowy Dzień Poezji. Materiały dla nauczycieli. W lewym dolnym rogu logo Biblioteki.

Światowy Dzień Poezji obchodzony jest 21 marca. Święto zostało ustanowione przez UNESCO w 1999 roku. Jego celem jest zachęcanie do czytania poezji, a nawet tworzenia własnych wierszy.

W ten dzień organizowane są na całym świecie festiwale, konferencje, konkursy poświęcone upowszechnianiu i popoularyzacji poezji.

Na czerwonym tle różowe serca w różnych wielkościach. Na środku w największym sercu napis: Walentynki. Materiały dla nauczycieli.

14 lutego obchodzimy święto zakochanych, czyli Walentynki. W Polsce świętujemy je od lat 90. XX wieku. Dzień Świętego Walentego to najlepszy moment, aby przekazać naszym bliskim bądź przyjaciołom ile dla nas znaczą i za co ich cenimy. Przy okazji tego święta mamy doskonałą okazję, aby przypomnieć dzieciom co oznacza bycie dobrym przyjacielem, jak dzielić się dobrem i wzajemnie się wspierać.

Na środku na różowym tle napis: Światowy Dzień Sztuki. 15 kwietnia. Pod spodem logotyp PBW w Krakowie i ułożone wierzchem do góry ubrudzone od farby dłonie. Wokół napisu rozłożone farby i pędzle oraz kolorowe plamy.

15 kwietnia przypada Światowy Dzień Sztuki. Święto zostało ustanowione w 2011 r. z inicjatywy Międzynarodowego Stowarzyszenia Sztuk Plastycznych (International Association of Art) w dzień urodzin wielkiego artysty Leonardo da Vinci. Celem obchodów jest promowanie sztuki i zwiększanie świadomości społeczeństwa międzynarodowego wobec dziedzin kultury.

Na czerwonym tle złote ozdoby świąteczne, na środku biała ramka z napisem Świąteczne materiały dydaktyczne. W prawym dolnym rogu białej ramki logo Biblioteki

Przygotowaliśmy zbiór świątecznych materiałów edukacyjnych do wykorzystania podczas zajęć z uczniami i przedszkolakami w tym szczególnym grudniowym czasie.
Specjalnie dla Was wyszukaliśmy w Internecie bezpłatne materiały dydaktyczne do wykorzystania, takie jak świąteczne prace plastyczne oraz karty pracy do wydruku, quizy, prezentacje.

Po lewej stronie na jasnopomarańczowym tle rysunkowy mężczyzna z dziewczynką na placach. Po prawej stronie napis 23 czerwca. Dzień Ojca oraz czarne logo Biblioteki.

W Polsce Dzień Ojca celebrowany jest od 1965 roku, ale jego geneza sięga już roku 1910, kiedy to Sonora Smart Dodd, pochodząca z miasta Spokane w stanie Waszyngton (Stany Zjednoczone Ameryki Północnej), zainicjowała upamiętnienie Dnia Ojca. Początkowo dzień ten obchodzony był regionalnie, a dopiero w 1972 roku prezydent Richard Milhous Nixon, uznał Dzień Ojca za oficjalne święto w Ameryce.

Pozycje
Flaga narodowa Ukrainy
Ukraina  
Kalendarz wydarzeń
Materiały dydaktyczne
Otwarte Zasoby Edukacyjne
Biblioteka poleca
Gry planszowe
Wystawy
Akademia Wartości
Ogólnopolskie Forum Bibliotek Pedagogicznych
Jubileusz - 100 lat PBW
Poradnik Na Focha
Pomocne linki oświatowe

Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka im. Hugona Kołłątaja w Krakowie
al. F. Focha 39, Kraków 30-119

nr konta: 39 1020 4900 0000 8502 3122 7919

  sekretariat@pbw.edu.pl
   tel. (+48) 12 421 10 98

© 2023 PBW Kraków
Free Joomla! templates by Engine Templates
Strona korzysta z plików cookie, które ułatwiają świadczenie naszych usług. Korzystając z naszych usług zgadzasz się, że używamy plików cookie.