Na brązowym tle portret Marii Konopnickiej zwróconej profilem oraz logo Biblioteki, po lewej stronie tytuł oraz szczegóły konkursu Eko Konopnicka - przyroda w wierszach Marii konopnickiej.

„EKO Konopnicka - przyroda w wierszach Marii Konopnickiej” - konkurs dla uczniów

23 maja 2022 roku przypada 180. rocznica urodzin Marii Konopnickiej - polskiej pisarki, poetki, tłumaczki i publicystki. "Z tej okazji Sejm Rzeczypospolitej Polskiej postanowił uhonorować jedną z najwybitniejszych pisarek w historii literatury polskiej".

wraz z Filiami w Miechowie, Nowej Hucie, Oświęcimiu, Proszowicach i Słomnikach

w ramach uczczenia obchodów Roku Marii Konopnickiej

zaprasza uczniów szkół podstawowych wraz z opiekunami do wzięcia udziału

w VIII Konkursie Filialnym

„EKO Konopnicka

- przyroda w wierszach Marii Konopnickiej.

Cele: promowanie twórczości Marii Konopnickiej, upowszechnianie czytelnictwa, rozwijanie kompetencji czytelniczych wśród dzieci, poznawanie kultury języka polskiego, kształtowanie postaw ekologicznych i idei recyklingu, pobudzanie i kształtowanie wyobraźni oraz wrażliwości estetycznej dzieci.

Adresaci: uczniowie klas I-III szkół podstawowych z powiatów: krakowskiego, miechowskiego, oświęcimskiego, proszowickiego oraz z terenu Nowej Huty (dzielnice XIV, XV, XVI, XVII, XVIII Krakowa).

Zadanie: samodzielne wykonanie kolażu techniką trash art (sztuka ze śmieci) do jednego z wybranych wierszy Marii Konopnickiej.

Zgłoszenia: Forma zgłoszenia prac wraz z wymaganymi dokumentami zawarta jest w Regulaminie.

Terminy:

do 25 IV 2022 r.

składanie prac konkursowych,

13 V 2022 r.

rozstrzygnięcie konkursu, ogłoszenie wyników,

23 V 2022 r.

wręczenie nagród laureatom konkursu w Pedagogicznej Bibliotece Wojewódzkiej w Krakowie (al. F. Focha 39).

Prace należy składać w poszczególnych Filiach (zgodnie z powiatem) - osobiście lub pocztą na adres:

• Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka w Krakowie, Filia w Miechowie, ul. Ks. Skorupki 4, 32-200 Miechów
  • Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka w Krakowie, Filia w Nowej Hucie, os. Kościuszkowskie 2A,  31- 858 Kraków (placówki z Nowej Huty)
  • Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka w Krakowie, Filia w Oświęcimiu, ul. Bema 4, 32-600 Oświęcim
  • Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka w Krakowie, Filia w Proszowicach, ul. 3 Maja 91, 32-100 Proszowice
  • Z miasta Słomniki oraz powiatu krakowskiego do dowolnej z powyższych Filii

Informacje o konkursie:

41 383 12 32

12 644 00 09

33 842 45 93

PBW Kraków Filia w Proszowicach Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
 12 386 12 28

Zachęcamy do wzięcia udziału w konkursie!

Plakat promujący konkurs EKO Konopnicka - przyroda w wierszach Marii Konopnickiej