Na szarym tle leżący kremowy notatnik i złoty długopis

Bądź współautorem naszej publikacji!

Rok 2020 zapisał się w naszej pamięci jako czas pełen wyzwań. Trwająca epidemia przyczyniła się do poważnych zmian w pracy wielu instytucji, w tym także bibliotek pedagogicznych. Wszystkie planowane przez nas, z kilkumiesięcznym wyprzedzeniem spotkania, szkolenia i warsztaty musiały zostać przeorganizowane w taki sposób, aby mogły być realizowane w trybie zdalnym. Zmiana w sposobie przygotowania i prowadzenia zajęć oraz komunikacji z czytelnikiem była dużym wyzwaniem, ale jednocześnie stała się okazją do pozyskania nowej wiedzy i umiejętności.

Zapraszamy wszystkie biblioteki pedagogiczne do współtworzenia publikacji podsumowującej naszą działalność w roku 2020 i do podzielenia się swoimi doświadczeniami i wypracowanymi w czasie epidemii nowymi formami pracy. Książka będzie zbiorem przykładów dobrych praktyk i pomysłów, które mogą stać się inspiracją dla wielu nauczycieli bibliotekarzy.

Miło jest nam poinformować, że pomysł wydania właśnie takiej publikacji spotkał się z aprobatą Rady Naukowej PBW w Krakowie. Pracownicy uczelni wyższych i ośrodków badawczych przygotują część naukową, a propozycje nadsyłane przez pracowników bibliotek pedagogicznych będą stanowiły część praktyczną.

W związku z powyższym ostateczny termin przesłania dokumentu w programie tekstowym na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
zostaje przedłużony do dnia 5 marca 2021 r.

Wskazówki dla autorów:

Artykuł dostarczony do druku powinien mieć objętość do 4 s. formatu A4, czcionka Times New Roman 12, odstęp między wierszami - 1,5.

Autorstwo - imię i nazwisko autora (autorów) wraz z podaniem afiliacji.

Można dodawać zdjęcia o takich samych parametrach jak w naszych publikacjach na Forum Bibliotek: zdjęcia i wykresy należy osadzić w tekście, a także przysłać osobno w formie załączników. Minimalny rozmiar zdjęć 1036x1512 pikseli, rozdzielczość 300 dpi.

tel. (+48) 12 421 10 98
  fax (+48) 12 421 10 98