Ikonki
ZAMÓW I WYPOŻYCZ
ZAMÓW I WYPOŻYCZ
ZAPISZ SIĘ DO BIBLIOTEKI
KURSY ONLINE
KURSY ONLINE
OFERTA EDUKACYJNA
OFERTA EDUKACYJNA
Na pomarańczowym tle pośrodku duże oko z czerwoną źrenicą. Po prawej napis: Festiwal Literatury Dla Dzieci

„O gustach się dyskutuje!” - konferencja dla nauczycieli i bibliotekarzy w ramach Festiwalu Literatury Dla Dzieci

Fundacja Burza Mózgów wraz z Pedagogiczną Biblioteką Wojewódzką w Krakowie zapraszają na bezpłatną stacjonarną konferencję dla nauczycieli i bibliotekarzy

„O gustach się dyskutuje!”

Już po raz kolejny Festiwal Literatury dla Dzieci stanie się platformą współpracy dla tych, dla których edukacja literacka to chleb powszedni. W tym roku towarzyszy nam hasło „Z drugiej strony!”, będziemy więc zachęcać do zadawania pytań, filozofowania, wyłapywania fake newsów oraz do bycia ciekawymi siebie i świata.

 

Nasza Biblioteka jest partnerem 11. Festiwalu Literatury dla Dzieci w Krakowie.

 

Termin konferencji: 14 listopada 2024 (czwartek), godz. 9.00-14.00

Miejsce: Muzeum Sztuki i Techniki Japońskiej Manggha, ul. M. Konopnickiej 26

Adresaci: bibliotekarze, nauczyciele

Zgłoszenia: poprzez FORMULARZ Rejestracja zakończona. Dziękujemy za wszystkie zgłoszenia.

 

Organizator: Fundacja Burza Mózgów

Informacje: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., tel.: 570 366 740

Udział w konferencji jest bezpłatny, obowiązują zapisy. Uczestnicy otrzymają zaświadczenie.

 

Program konferencji


9.00-10.00 | Anders Sparring i Per Gustavsson:  Dlaczego się nie bać literatury wywrotowej i jak z niej korzystać w pracy z dziećmi?

Autorzy popularnej serii kryminałów na opak dla początkujących czytelników Anders Sparring i Per Gustavsson opowiedzą o tym, czy złodziejaszek może być bohaterem i dlaczego warto tworzyć literaturę gatunkową dla najmłodszych, książki, które stymulują wyobraźnię, zachęcają do czytania dla czystej przyjemności i afirmują kompetencje czytelnicze dziecka.


10.00-11.00 | Joanna Olech:  Folk&roll czyli książkowe przeboje dla młodych

Folklor nie jest ulubieńcem młodych. No chyba, że się go ubierze w atrakcyjny współczesny kształt. I takie właśnie książki o kulturze ludowej - efektowne, sugestywne, dowcipne - pojawiają się (sporadycznie) na rynku księgarskim, Niełatwo je złowić, ale zdobycz jest warta uwagi. Prezentacja Joanny Olech zawiera książki nagradzane za tekst i ilustracje. Takie, których nie trzeba się wstydzić, bo ich autorzy/rki zręcznie ominęli rafy kiczu i cepeliady.

 

11.30-12.30 | Boguś Janiszewski:  Jak rozmawiać z nastolatkami o narkotykach?

Substancje psychoaktywne i ich obecność w życiu młodych ludzi to wciąż temat tabu. Systemowy pomysł na radzenie sobie z tym wyzwaniem ma charakter reaktywny. Książka o narkotykach to pomysł na świadomą i odpowiedzialną edukację młodych ludzi i ich opiekunów prowadzoną w duchu redukowania szkód. Rozmowę poprzedzi „narkotest”, którego rolą jest rozpoznanie wiedzy uczestników dotyczącej substancji psychoaktywnych. Jego wyniki stanowić będą pretekst do dalszej dyskusji.  Porozmawiamy o tym czym jest uzależnienie, po jakie substancje młodzież sięga dziś najczęściej, jaka jest charakterystyka najpowszechniej używanych narkotyków. Podejmiemy wątek konsekwencji karno-prawnych związanych z posiadaniem nielegalnych substancji, a także dróg wyjścia z narkotykowego problemu. Zastanowimy się jak rozmawiać o narkotykach w relacji dziecko-dorosły.

 

12.30-13.30 | Justyna Suchecka:  Czy płatki śniegu mogą być kulą śniegową?

Konflikt pokoleń jest naturalny, ale można go nie pogłębiać. Wiele zależy od nas, tych starszych. Ale jak się dogadać w tej międzypokoleniowej zamieci? Kluczowe są intencje i język. A z pomocą przychodzi też literatura.

 

13:30-14.00 | Zaświadczenia

Konferencja odbywa się w ramach 11. Festiwalu Literatury dla Dzieci.

 

Oficjalny plakat FLDD 2024
 
Pozycje
Flaga narodowa Ukrainy
Ukraina   
Kalendarz wydarzeń
Materiały dydaktyczne
Otwarte Zasoby Edukacyjne
Biblioteka poleca
Gry planszowe
Wystawy
Akademia Wartości
Pomocne linki oświatowe
Zgłoszenie naruszeń prawa

Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka im. Hugona Kołłątaja w Krakowie
al. F. Focha 39, Kraków 30-119

nr konta: 39 1020 4900 0000 8502 3122 7919

  sekretariat@pbw.edu.pl
   tel. (+48) 12 421 10 98

© 2024 Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka w Krakowie
Free Joomla! templates by Engine Templates
Strona korzysta z plików cookie, które ułatwiają świadczenie naszych usług. Korzystając z naszych usług zgadzasz się, że używamy plików cookie.