Na niebieskim tle po lewej stronie ilustracja mężczyzny czytającego książkę na stosie książek, obok napis "Biblioteka. Książka. Wartość".

„Biblioteka. Książka. Wartość”. Konferencja metodyczna dla nauczycieli bibliotekarzy

Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka w Krakowie zaprasza nauczycieli bibliotekarzy na bezpłatną konferencję metodyczną

Biblioteka. Książka. Wartość

Tegoroczna konferencja metodyczna poświęcona będzie zagadnieniom związanym ze światem wartości. Jak je kształtować, jaką literaturę wybierać, w jaki sposób biblioteka i książki mogą wspierać proces wszechstronnego rozwoju uczniów? Celem edukacji jest ukształtowanie mądrych, wrażliwych ludzi, gotowych do podejmowania odpowiedzialnych decyzji.  Dobro, piękno, prawda, sprawiedliwość, rzetelność, uczciwość - każdy z nas sam określa, jakie wartości są w jego życiu najważniejsze i jaka jest ich hierarchia.

Konferencja będzie okazją do refleksji nad poszukiwaniem norm moralnych i wartości w literaturze.

Termin: 25 października (wtorek) 2022 r., godz. 11.00-14.00

Forma: online (platforma Cisco Webex Meetings)

Adresaci: nauczyciele bibliotekarze

Zgłoszenia poprzez FORMULARZ do 24.10 (poniedziałek). Rejestracja zakończona. Dziękujemy za wszystkie zgłoszenia.

Udział w konferencji jest bezpłatny, uczestnicy otrzymają zaświadczenia.

Link do konferencji zostanie wysłany dzień przed terminem konferencji, po otrzymaniu zgłoszenia.

Otwarcie konferencji.
Anna Piotrowska, Dyrektor Pedagogicznej Biblioteki Wojewódzkiej w Krakowie

11.15 – 12.15
Człowiek wobec wartości.
Wanda Papugowa, psycholog

12.15 – 12.45
Jak rozmawiać z dziećmi o wartościach, które niosą książki.
Wiesława Jędrzejczyk, Redaktor Naczelna Wydawnictwa Literatura

12.45 – 13.00
„Od znaku do litery” - prezentacja książki o historii pisma z rozszerzoną rzeczywistością.
Katarzyna Mojska, Kierownik Czytelni Głównej PBW w Krakowie
Karol Baranowski, Kierownik Wypożyczalni PBW w Krakowie

13.00 –  13.15
"Hamernia. Przekuj problemy na rozwiązania" - gra edukacyjna o lokalnych wartościach i dobrach.
Sebastian Wacięga, starszy specjalista ds. edukacji kulturowej Małopolski Instytut Kultury w Krakowie

13.15 –  13.30
Plany TNBSP Oddział w Krakowie na rok szkolny 2022/2023.
Liliana Majda-Niezgoda, Wiceprezes Towarzystwa Nauczycieli Bibliotekarzy Szkół Polskich Oddział w Krakowie

13.30 –  13.45
Wartości w książkach. Propozycje nowości ze zbiorów PBW w Krakowie w wyborze.
Anna Kruk-Gruca, Kierownik Wydziału Gromadzenia i Opracowania Zbiorów PBW w Krakowie

13.45 –  14.00
Oferta edukacyjna PBW w Krakowie.
Małgorzata Stachurska, Pracownik Wydziału Współpracy ze Środowiskiem PBW w Krakowie

Zakończenie konferencji

Informacje: