Grafika przedstawiająca fragmenty dwóch leżących na szarym blacie, jedna na drugiej, otwartych książek w pomarańczowej i czerwonej okładce. W lewym górnym rogu ciemny napis "konferencja naukowa", u dołu na środku napis: Zbiory specjalne w bibliotekach polskich – między ochroną a popularyzacją.

Udział pracowników Biblioteki w konferencji naukowej

W dniach 7-8.10.2021 roku odbyła się IV Ogólnopolska Konferencja Naukowa Zbiory specjalne w bibliotekach polskich - między ochroną a popularyzacją zorganizowana przez Książnicę Pomorską im. S. Staszica w Szczecinie.

Naszą Bibliotekę reprezentowały dr Beata Janik oraz mgr Marta Jesionek, które wygłosiły wspólny referat zatytułowany Popularyzacja starych druków wśród dzieci i młodzieży z wykorzystaniem mediów społecznościowych

Referat dotyczył wykorzystania zbiorów specjalnych do celów edukacyjnych, promocyjnych oraz marketingowych i podzielony został na dwie części.

Pierwszą część zatytułowaną Stare druki w bibliotece wygłosiła dr Beata Janik, która zaprezentowała zadania, jakie młodsi uczniowie z powodzeniem mogą wykonać w ramach lekcji bibliotecznych, by móc lepiej poznać tego typu zbiory.

Drugą część zatytułowaną Promowanie starych druków za pośrednictwem TikToka zaprezentowała Marta Jesionek, która na podstawie bibliotecznego konta w mobilnej aplikacji internetowej TikTok, omówiła skuteczne możliwości promowania starych druków wśród młodzieży w sposób dla nich przyjazny oraz atrakcyjny w odbiorze.

Serdecznie dziękujemy Książnicy Pomorskiej im. S. Staszica w Szczecinie za możliwość wystąpienia na konferencji, podczas której mogliśmy podzielić się wiedzą oraz poznać inne, ciekawe sposoby popularyzacji zbiorów specjalnych.