KONFERENCJA dla bibliotekarzy i nauczycieli "Nie tylko przygody – o książkach, które uczą, leczą i zapobiegają", 21.11.2018

Jak co roku w ramach Festiwalu Literatury dla Dzieci organizowana jest jednodniowa konferencja dla bibliotekarzy i nauczycieli poświęcona wybranym zagadnieniom związanym z literaturą dla dzieci i młodzieży. W tym roku tematem będą tzw. trudne tematy podejmowane przez najnowszą – polską i obcą – literaturę dla dzieci. Bezpieczeństwo w internecie, traumy, kryzysy czy inne problemy poruszane w skali makro, ale też na poziomie indywidualnego doświadczenia, czy też kwestie związane z degradacją środowiska naturalnego są coraz silniej obecne we współczesnej literaturze dla młodego czytelnika. W tym kręgu tematycznym poruszać się będą tegoroczni prelegenci: Małgorzata Chrobak, Weronika Kostecka, Grażyna Lasoń-Kochańska, Maria Molicka, Tomasz Majkowski. Ich zadaniem będzie przedstawienie najciekawszych utworów literackich z tego obszaru oraz zaprezentowanie metod pracy z nimi.

(oprac. na podstawie informacji od Organizatorów)

Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka im. Hugona Kołłątaja w Krakowie ma zaszczyt być partnerem konferencji.

Czas i miejsce:

21 listopada (środa) w godz. 9.00-13.00
Muzeum Sztuki i Techniki Japońskiej Manggha
ul. Marii Konopnickiej 26, Kraków

Program: link do strony

Limit miejsc wyczerpany. Dziękujemy za wszystkie zgłoszenia.

Kontakt do Organizatorów: Kinga Wojnicka Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., tel. 530 679 138

2019 © PBW Kraków
Dalsze informacje OK