Wystąpienie przedstawicielki Biblioteki na KONFERENCJI W LONDYNIE

Konferencja 'W co się bawić?'W ostatni weekend września Polska Macierz Szkolna (PMS) z Wielkiej Brytanii zorganizowała w Polskim Ośrodku Sztuki i Kultury w Londynie konferencję pt. „W co się bawić?”.

Na wydarzenie dla rodziców dzieci w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym oraz nauczycieli składały się wykłady i warsztaty zachęcające do nauki języka ojczystego, ukazujące wpływ dwujęzyczności na ogólny rozwój osobowy i intelektualny, promujące zajęcia odbywające się w polskich szkołach.

Z przyjemnością informujemy, że nasza koleżanka z Biblioteki Anna Walska-Golowska była jedną z prelegentek. Wystąpiła z prelekcją Rozwijanie przez czytanie oraz warsztatami „Teatrzyk Kamishibai” - czytanie i zabawa? To możliwe!

Wydarzenie zorganizowane przez PMS oraz Stowarzyszenie „Wspólnota Polska” w ramach spotkań pod tytułem „Przystanek Dwujęzyczność” miało na celu zachęcić rodziców do skorzystania z oferty Polskich Szkół Sobotnich, pomóc im w pielęgnacji języka polskiego w domu, zaprezentować atrakcyjne sposoby na naukę, ukazać zalety dwujęzyczności.

W Polskich Szkołach Sobotnich, które Polska Macierz Szkolna zrzesza na terenie Wielkiej Brytanii uczy się ponad 20.000 polskich dzieci. Szacuje się, że ta liczba stanowi zaledwie 15-20% wszystkich polskich dzieci w wieku szkolnym przebywających w Wielkiej Brytanii.

Dziękujemy Polskiej Macierzy Szkolnej za zaproszenie naszej przedstawicielki i gratulujemy zrealizowania wartościowego dla Polonii wydarzenia.

program

 

Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka im. Hugona Kołłątaja w Krakowie
al. F. Focha 39, Kraków 30-119

nr konta: 39 1020 4900 0000 8502 3122 7919

  sekretariat@pbw.edu.pl
  Telefon: 12 421 10 98
  Fax: 12 421 10 98

2020 © PBW Kraków
Free Joomla! templates by Engine Templates
Strona korzysta z plików cookie, które ułatwiają świadczenie naszych usług. Korzystając z naszych usług zgadzasz się, że używamy plików cookie.