Ikonki
KSIĄŻKI ONLINE
ZAMÓW I WYPOŻYCZ
ZAPISZ SIĘ DO BIBLIOTEKI
OFERTA EDUKACYJNA
 

Filozofia dialogu i spotkania jako filozofia przyszłości

Dla wszystkich
akademia_wartosci_wyklady_a
Termin: poniedziałek, 17 stycznia 2022 15:00

Miejsce: Cisco Webex Meetings

Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka im. H. Kołłątaja w Krakowie oraz Instytut Filozofii Akademii Ignatianum w Krakowie zapraszają nauczycieli, bibliotekarzy, studentów, uczniów i wszystkich zainteresowanych do uczestnictwa w comiesięcznym wykładzie filozoficznym online przygotowanym przez Wykładowców z Instytutu Filozofii AIK.

 

Wykłady odbywać się będą w ramach wspólnie podjętej inicjatywy placówek pod nazwą „Akademia wartości”. Celem przedsięwzięcia jest uwrażliwienie współczesnego człowieka na kwestie wartości humanistycznych poprzez podjęcie problemów natury etycznej, ważnych i aktualnych dla człowieka XXI w., oraz poprzez przybliżenie poglądów wybranych myślicieli z historii filozofii w kontekście ponadczasowych dylematów egzystencjalnych.

 

Pierwszy wykład z zaplanowanego cyklu, połączony z oficjalnym otwarciem naszej Akademii, odbędzie się  17 stycznia o godz. 15:00 na platformie Cisco Webex Meetings. Pani dr Magdalena Kozak (Instytut Filozofii AIK) w swoim wystąpieniu podejmie temat: Filozofia dialogu i spotkania jako filozofia przyszłości.

Rejestracja zakończona. Dziękujemy za wszystkie zgłoszenia.

 

Udział: bezpłatny

Zaświadczenia: elektroniczne

Uczestnicy otrzymają dane do logowania na wydarzenie na podane w formularzu adresy mailowe.

Zgłoszenie na pierwszy wykład nie oznacza konieczności udziału w pozostałych, jednak serdecznie zachęcamy do wzięcia udziału w całym cyklu.

 

Nasza inicjatywa przewiduje jeden wykład w wybrany poniedziałek każdego miesiąca, z obszarów tematycznych takich jak: kultura komunikacji, etyka w życiu społecznym, wartości a ekologia, rola dialogu i relacji we współczesnym świecie, rozwój człowieka w horyzoncie wartości, kondycja moralna człowieka w XXI w: ambicje, zagubienie, poszukiwanie, tęsknota.

Mamy nadzieję, że nasz wspólny projekt spotka się z zainteresowaniem z Państwa strony oraz zachęci do włączenia się w dyskusję nad rolą i znaczeniem wartości w życiu człowieka. W trakcie każdego spotkania online przewidujemy również przestrzeń dla wypowiedzi ze strony Słuchaczy: na Państwa uwagi, komentarze, pytania.

Nazwa, którą wybraliśmy dla naszego projektu  - Akademia - przywołuje starożytne korzenie, które sięgają greckiego gaju Akademosa, w którym Platon założył swoją antyczną szkołę. Zadaniem tej szkoły było zachęcanie do myślenia, szukanie prawdy, ale zawsze w relacji z drugim człowiekiem, w dialogu. I temu przesłaniu chcemy pozostać wierni.

 

Terminarz wykładów:

17.01.2022 – dr Magdalena Kozak: Filozofia dialogu i relacji jako filozofia przyszłości

21.02.2022 - dr Jacek Poznański SJ: Ekologia: ideologia, moda, konieczność?

14.03.2022 - dr Jarosław Kucharski: Kłamstwa codzienne – spojrzenie etyczne

25.04.2022 - mgr Jakub Pruś: Jak rozpoznawać i oceniać argumenty?

23.05. 2022 - dr hab. Piotr Duchliński, prof. AIK: Transhumanizm  ulepszanie człowieka, fikcja czy rzeczywistości?

06.06. 2022 - dr Robert Grzywacz SJ: Wątły, niebaczny, rozdwojony w sobie człowiek...  O różnych przejawach antropologicznego rozdźwięku między realną a deklarowaną hierarchią wartości

 

Serdecznie zapraszamy!

Logotyp Instytutu Filozofii Akademii Ignatianum w Krakowie

 

E-mail
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

Terminy


  • poniedziałek, 17 stycznia 2022 15:00

Wspierane przez iCagenda

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
8
15
22
29
Pozycje
Kalendarz wydarzeń
Jubileusz - 100 lat PBW
Ogólnopolskie Forum Bibliotek Pedagogicznych
Biblioteka poleca
Materiały dydaktyczne
Otwarte Zasoby Edukacyjne
Wystawy
Gry planszowe
Poradnik Na Focha
Linki

Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka im. Hugona Kołłątaja w Krakowie
al. F. Focha 39, Kraków 30-119

nr konta: 39 1020 4900 0000 8502 3122 7919

  sekretariat@pbw.edu.pl
   tel. (+48) 12 421 10 98
  fax (+48) 12 421 10 98

© 2022 PBW Kraków
Free Joomla! templates by Engine Templates
Strona korzysta z plików cookie, które ułatwiają świadczenie naszych usług. Korzystając z naszych usług zgadzasz się, że używamy plików cookie.