Dla nauczycieli

Zgodnie z art. 13 ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r. informujemy, iż:

1. Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka im. Hugona Kołłątaja w Krakowie (30-119), al. F. Focha 39.
  2. Kontakt z Inspektorem Ochrony Danych Osobowych właściwym dla Pedagogicznej Biblioteki Wojewódzkiej w Krakowie możliwy jest pod numerem tel. (12) 427 31 98 w. 16 lub adresem e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..
  3. Pani/Pana dane osobowe przetwarzane będą w celu realizacji zadań szkoleniowo edukacyjnych na podstawie art. 6 ust. 1 lit. e ogólnego Rozporządzenia o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r.
  4. Odbiorcami Pani/Pana danych osobowych będą firmy wspierające obsługę informatyczną.
  5. Pana/Pani dane osobowe przechowywane będą przez okres 3 miesięcy.
  6. Posiada Pani/Pan prawo do żądania od administratora dostępu do danych osobowych oraz prawo do ich sprostowania.
  7. Posiada Pani/Pan prawo do żądania od administratora usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania (pod warunkiem, że dane nie są już niezbędne do realizacji celów, w których zostały zebrane i nie występują nadrzędne prawnie uzasadnione podstawy przetwarzania).
  8. Ma Pan/Pani prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.

Kamishibai i prezentacja edukacyjnej "Bajki o Wiśle"

Dla nauczycieli
Termin: środa, 4 października 2017 16:00 - 18:00

Miejsce: Czytelnia Główna

Serdecznie zapraszamy nauczycieli bibliotekarzy, nauczycieli języka polskiego, geografii, nauczycieli edukacji wczesnoszkolnej, a także wszystkich czynnych zawodowo nauczycieli i bibliotekarzy zainteresowanych tematyką, do wzięcia udziału 4 października 2017 r. w bezpłatnych warsztatach z wykorzystania teatrzyku Kamishibai do zajęć dydaktycznych.

Sejm Rzeczypospolitej Polskiej ogłosił rok 2017 Rokiem Rzeki Wisły. We wszystkich województwach położonych nad Wisłą organizowane są różne wydarzenia upamiętniające 550. rocznicę pierwszego wolnego flisu na Wiśle.

Celem warsztatów jest zapoznanie uczestników z ideą Kamishibai i prezentacja edukacyjnej "Bajki o Wiśle" - najnowszej pozycji wydawnictwa Tibum

"Bajka o Wiśle", wydana w formie kart narracyjnych, to oryginalna propozycja popularyzacji wiedzy o Królowej Rzek w niekonwencjonalny, ciekawy dla odbiorców sposób ale i nowy pomysł na promocję czytelnictwa w Państwa miejscu pracy, poprzez zastosowanie Kamishibai.

Spotkanie poprowadzi Pani Zofia Piątkowska-Wolska - założycielka Wydawnictwa Tibum, popularyzatorka idei Kamishibai i pierwszy wydawca Kamishibai w Polsce. Sposób opowiadania i przedstawiania bajek, baśni i opowieści jakim jest Kamishibai, to wyjątkowa okazja obcowania z autorami i ilustratorami w sposób inny, niż znany z klasycznego modelu "czytający-słuchacz".

Zapraszamy do nadwiślańskiego Krakowa po inspiracje literackie i dydaktyczne!

Termin: 4 października 2017 r., godz. 16.00-18.00.

Miejsce: Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka w Krakowie, Czytelnia Główna (I p., p. 15).

Udział: bezpłatny, po wcześniejszym wypełnieniu formularza zgłoszeniowego.

Uczestnicy otrzymają zaświadczenia.

Zgłoszenia przyjmowane są poprzez  formularz zgłoszeniowy

Informacji udziela Wydział Współpracy ze Środowiskiem (s.10,I p.)
tel. 12 427 33 77 w. 21 (pn.-pt., w godz. 8.30–14.30)

(12) 427 33 77 w. 21
Addres