Plakat promujący Sieć współpracy i samokształcenia nauczycieli bibliotekarzy w Filii w Wadowicach

Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka w Krakowie Filia w Wadowicach zaprasza nauczycieli bibliotekarzy na spotkanie

Czytanie zawsze w modzie - biblioteka szkolna miejscem rozwijania zainteresowań czytelniczych uczniów

Rodzaj: sieć współpracy i samokształcenia nauczycieli bibliotekarzy.

Opis: prezentacja pomysłów na promocję czytelnictwa i biblioteki szkolnej. Informowanie bibliotekarzy o aktualnych zagadnieniach z dziedziny bibliotekarstwa. Wzajemne inspirowanie i wymiana doświadczeń.

Adresaci: nauczyciele bibliotekarze.

Czas trwania: rok szkolny 2023/2024.

Forma: stacjonarnie.

Data: planowane są cztery 90 minutowe spotkania w ciągu całego roku szkolnego 2023/2024.

PBW w Krakowie Filia w Wadowicach
tel. 33 823 49 15

Szare tło jakby w chmurach, z lewej ręka trzymająca aparat fotograficzny, poniżej dwa apraty fotograficzne na statywach, po prawej zamyślona kobieta siedząca na stołku, na środku granatowy napis - sieć współpracy i kształcenia, poniżej na czerwono napis - postaw na kreatywność i wejdź do świata fotografii.

Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka w Krakowie Filia w Olkuszu zaprasza nauczycieli bibliotekarzy na spotkanie

Postaw na kreatywność i wejdź do świata fotografii

Rodzaj: sieć współpracy i samokształcenia.

Opis: w czasie spotkań główny nacisk będzie położony na kreatywność, elastyczność oraz współpracę w zespole. Uczestnicy poznają szereg bezpłatnych aplikacji do grafiki rastrowej i wektorowej, poznają zasady kompozycji i typografii. Będą projektować w 2D, 3D, tworzyć fotografie, animacje graficzne i filmy animowane oraz własne projekty graficzne.

Adresaci: nauczyciele ze wszystkich etapów kształcenia.

Czas trwania: 180 min.

Forma: stacjonarnie.

Data: wg harmonogramu sieci - 6 spotkań w ciągu roku szkolnego.

PBW w Krakowie Filia w Olkuszu
tel. 32 643 13 84

Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka w Krakowie Filia w Oświęcimiu zaprasza nauczycieli bibliotekarzy na spotkanie

Podsumowanie Sieci współpracy i samokształcenia

Rodzaj: sieć współpracy i samokształcenia.

Opis: seminarium podsumowujące rok pracy w Sieci.

Czas trwania: 60 min.

Data: czerwiec 2024 r.

PBW w Krakowie Filia w Oświęcimiu
tel. 33 842 45 93

Sztuczna inteligencja w bibliotekach szkolnych

Rodzaj: sieć współpracy i samokształcenia.

Opis: spotkanie poświęcone dobrym praktykom w zakresie wykorzystania nowoczesnych narzędzi w codziennej pracy nauczyciela-bibliotekarza.

Czas trwania: 90 min.

Data: marzec 2024 r.

PBW w Krakowie Filia w Oświęcimiu
tel. 33 842 45 93

Na fioletowo-żółtym tle napis Inspiracje są wśród nas sieć współpracy i samokształcenia nauczycieli bibliotekarzy powiatu olkuskiego, poniżej w trzech owalnych ramach zdjęcie grupy młodzieży, serca ułożonego z kartek otwartej książki, ludzkiej dłoni witającej się z dłonią wirtualną z ekranu komputera.

Inspiracje są wśród nas

Rodzaj: sieć współpracy i samokształcenia.

Opis: wymiana pomysłów, doświadczeń, przedsięwzięć organizowanych w bibliotekach szkolnych.

Adresaci: nauczyciele bibliotekarze bibliotek szkolnych.

Czas trwania: 180 min.

Forma: stacjonarnie.

Data: wg harmonogramu sieci - 6 spotkań w ciągu roku szkolnego.

PBW w Krakowie Filia w Olkuszu
tel. 32 643 13 84