Teksty ikoniczne w edukacji. Obraz inspiracją do konstruowania wypowiedzi

Dla nauczycieli
Termin: środa, 13 marca 2019 14:00 - 15:30

Miejsce: Filia PBW w Nowej Hucie

Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka w Krakowie Filia w Nowej Hucie zaprasza nauczycieli na bezpłatne warsztaty metodyczne: „Teksty ikoniczne w edukacji. Obraz inspiracją do konstruowania wypowiedzi”.

Celem szkolenia jest wsparcie metodyczne nauczycieli szkół podstawowych i gimnazjów w realizacji zajęć dydaktycznych kształcących umiejętności czytania tekstów ikonicznych.

Warsztaty mają na celu zainspirować nauczycieli do poszukiwań ciekawych rozwiązań dydaktycznych w zakresie interpretacji form przekazu plakatów i komunikatów reklamowych, dzieł malarskich. Właściwy warsztat metodyczny nauczyciela nie tylko wspomaga proces rozumienia i interpretacji tekstów kultury przez uczniów, ale także rozwija kreatywne i twórcze myślenie dzieci i młodzieży, wspierając ich odwagę w samodzielnym dociekaniu ukrytych znaczeń i wyrażaniu własnych opinii. Istotną rolę pełnią tutaj również konstruowanie przystępnych dla ucznia narzędzi analizy i interpretacji tego, co nie jest wyrażone słowem, ale ukryte w palecie kolorów, niezrozumiałych form i kształtów, utajone w symbolach i znakach. Wiedza zdobyta podczas warsztatów pomoże w kształceniu pożądanych kompetencji u uczniów już na wczesnych etapach edukacji szkolnej.

Termin: 13 marca 2019, godz. 14.00-15.30

Miejsce: Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka w Krakowie Filia w Nowej Hucie, os. Kościuszkowskie 2 A

Nauczyciele otrzymają zaświadczenia potwierdzające udział w warsztatach.

Informacje:

Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka w Krakowie Filia w Nowej Hucie