Bibliotekarz roku

Zapytaj bibliotekarza

Required *

  Refresh Captcha  
  
Zapytaj bibliotekarza

pbw iwm logo 101px

 

Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka im. Hugona Kołłątaja w Krakowie

Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka im. Hugona Kołłątaja w Krakowie

Rozpoczęła się VII edycja Ogólnopolskiego Konkursu Bibliotekarz Roku 2016. Wybór wojewódzkich Bibliotekarzy Roku oraz zwycięzcy całej ogólnopolskiej edycji konkursu będą miały wyjątkową oprawę, ponieważ w tym roku Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich obchodzi jubileusz stulecia działalności na rzecz rozwoju polskiego bibliotekarstwa.

Zwycięzca zostanie wyłoniony według następujących zasad:

  • w II etapie, obok głosowania internautów, zarządy okręgów lub powołane przez nich kapituły prowadzą równoległy wybór Bibliotekarza Roku poprzez głosowanie na finalistów wyłonionych w I etapie (z pominięciem własnego kandydata). Wyniki głosowań powinny być przesłane do Biura ZG SBP do 10 maja 2017 r. Na ich podstawie powstanie zbiorczy ranking okręgów i wyłoniony wspólny zwycięzca.
  • Internauci na własne decyzje mają czas do 10 maja 2017 r. Zasady głosowania internetowego nie uległy zmianie – można oddać głos tylko raz na każdego z finalistów. W jego wyniku powstanie zbiorczy ranking internautów.

Rankingi te stanowią podstawę do ostatecznego ustalenia kolejności poszczególnych finalistów.

  • Harmonogram, regulamin konkursu i załączniki są dostępne na stronie www.sbp.pl
  • Wyniki konkursu Bibliotekarz Roku 2016 zostaną ogłoszone 12 maja 2017 r. na portalu www.sbp.pl

Zachęcam więc wszystkich internautów, pracowników i sympatyków bibliotek jak i przedstawicieli struktur SBP do aktywnego udziału w wyborze Bibliotekarza Roku 2016. Pamiętajmy, że jest to doskonała forma promocji naszego zawodu i umacniania jego wizerunku w odbiorze społecznym.

Elżbieta Stefańczyk, Przewodnicząca SBP

 Źródło: www.sbp.pl