Ikonki
KSIĄŻKI ONLINE
ZAMÓW I WYPOŻYCZ
ZAPISZ SIĘ DO BIBLIOTEKI
OFERTA EDUKACYJNA

"Tajemnica krakowskich pocztówek", Beata Sarnowska, Wydawnictwo Skrzat, 2017

Kraków to piękne, zabytkowe miasto, ale trudno zachwycać się jego urokiem, kiedy przydarzają ci się same nieszczęścia… Przyjaciele z Olsztyna, Kama, Zuza, Krzysiek i Wojtek, przyjechali do Krakowa wraz z dziadkiem Kamili - Jankiem. Planowali poznać miasto królów, zwiedzić Wawel, nakarmić gołębie, posmakować słynnych krakowskich zapiekanek i obwarzanków oraz posłuchać hejnału z wieży mariackiej. Wieczorem mieli zamiar udać się na przyjęcie urodzinowe przyjaciela dziadka.

Niestety okazało się, że zaginęła im cenna kolekcja pocztówek, przeznaczona na prezent, a na dodatek ukochany dziadek Kamili trafił do szpitala. Przyjaciele nie poddali się i wspólnie postanowili odnaleźć złodzieja. Na odnalezienie widokówek mieli jednak niewiele czasu – niedługo ze szpitala wychodził dziadek, a przyjęcie urodzinowe rozpoczynało się wczesnym wieczorem. Przemierzając dzielnice Krakowa i rozwiązując kolejne zagadki pozostawione przez rzekomego rabusia, przyjaciele odwiedzają różne miejsca związane z grodem Kraka i poznają jego tajemnice.

„Tajemnica krakowskich pocztówek” to kolejna część serii przygód młodych detektywów autorstwa Beaty Sarnowskiej, która tym razem zabiera nas do pięknego Krakowa. Autorka zachęca czytelników, aby wraz z przyjaciółmi odkryli nieznane sekrety miasta królów. Ciekawostki związane ze stolicą Małopolski zostały tak wplecione w fabułę powieści, że mimowolnie zapadają w pamięć. Niebanalnym pomysłem okazało się umieszczenie planu miasta na okładkach książki, gdzie zaznaczone zostały miejsca, które odwiedzili bohaterowie. Dzięki temu mamy możliwość śledzenia ich niezwykłej wędrówki.

Książka Beaty Sarnowskiej to niezwykle wciągająca opowieść o czwórce przyjaciół-detektywów, których błyskotliwość i inteligencję można porównać są samego Sherlocka Holmesa. To idealna pozycja dla czytelników chcących zwiedzić Kraków nie ruszając się z kanapy. Całości opowiadania dopełniają zgrabne ilustracje Artura Nowickiego, który wykorzystał zdjęcia autentycznych krakowskich zabytków, dodając własne rysunki. Wszystkie elementy fotografii idealnie ze sobą współgrają. Niezwykłe poczucie humoru i dziecięca beztroska bohaterów sprawiają, że czytelnik mimowolnie się uśmiechnie.

Osobną kwestią, którą trzeba poruszyć jest fakt, że opowieść może zostać wykorzystana jako pretekst do wspólnej rodzinnej wycieczki po Krakowie, jak i zorganizowania niezwykle atrakcyjnych zajęć dydaktycznych.

Książka ma charakter wielowymiarowy, dzięki czemu może zainteresować czytelników w różnym wieku: nastolatków, rodziców i nauczycieli. Pozycja ta jest odpowiednia do czytania indywidualnego, rodzinnego, jak i grupowego np. w szkole.

Pozycje
Kalendarz wydarzeń
Jubileusz - 100 lat PBW
Ogólnopolskie Forum Bibliotek Pedagogicznych
Biblioteka poleca
Materiały dydaktyczne
Otwarte Zasoby Edukacyjne
Wystawy
Gry planszowe
Poradnik Na Focha
Linki

Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka im. Hugona Kołłątaja w Krakowie
al. F. Focha 39, Kraków 30-119

nr konta: 39 1020 4900 0000 8502 3122 7919

  sekretariat@pbw.edu.pl
   tel. (+48) 12 421 10 98
  fax (+48) 12 421 10 98

© 2022 PBW Kraków
Free Joomla! templates by Engine Templates
Strona korzysta z plików cookie, które ułatwiają świadczenie naszych usług. Korzystając z naszych usług zgadzasz się, że używamy plików cookie.